آخرین آمار کرونای ایران تا هفتم خرداد ۹۹
پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان از ۱۴۱ هزار تن گذشت.
به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک و بر اساس آزمایش‌ها، از ظهر دیروز تا ظهر امروز، ابتلای ۲۰۸۰ تن به کووید-۱۹ قطعی شده است. با احتساب این افراد، آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ تن رسید.
وی افزود: از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و یک هزار و ۶۶۸ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۵۶ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۷۵۶۴ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۱۱۱ هزار و ۱۷۶ تن بهبود یافته‌اند و البته ۲۵۵۱ تن از بیماران بستری از جمله افرادِ بدحال (Critical) هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.
جهانپور افزود: تا کنون ۸۵۶ هزار و ۵۴۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به انجام رسیده است.
بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۴ درصد است که با نرخ مرگ در جهان، یعنی ۱۲.۶ درصد فاصله محسوسی دارد و به همین تناسب، «نرخ بهبود» در ایران ۹۳.۶ درصد است که وضعیتی امیدبخش نشان می‌دهد.