مخبر در ادامه به راه اندازی کارخانه قند یاسوج گریزی زد و گفت : برای راه اندازی کارخانه قند یاسوج باید موضوع توسعه فنی، مسائل حقوقی و تامین مسائل مالی را در نظر داشته باشیم.
کد خبر: ۹۴۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹ 23 February 2021

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، محمد مخبر دزفولی در نشست جمع بندی سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات انجام شده از طرف ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق زلزله زده شهر سی سخت گفت: از همان ساعات اولیه گروه های جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق زلزله زده شهرستان دنا حضور یافتند و به ارائه خدمات پرداختند.

وی گفت: تعداد ۱۰۰ کانکس جهت اسکان موقت خانواده‌های آسیب دیده در زلزله تامین شده و تا روز ۵ شنبه انتقال این تعداد کانکس به شهرستان دنا به پایان می‌رسد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام کشور در ادامه با تاکید بر ضرورت مدیریت صحیح توزیع این تعداد کانکس بین افراد آسیب دیده از زلزله گفت: ستاد این آمادگی تامین کانکس در صورت نیاز را دارد.

مخبر از کمک ده میلیون تومانی ستاد اجرایی فرمان امام به منازل مسکونی آسیب دیده در زلزله شهرستان دنا خبر داد و گفت: تعداد ۳۲ هزار خانوار روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد از طرف ستاد اجرایی فرمان امام بیمه شده اند که ۶ هزار از این خانوار در شهرستان دنا هستند و به هر خانواده روستایی بیمه شده آسیب دیده در زلزله مبلغ ۲۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

شروط مخبر برای راه اندازی ستاد اجرایی در کارخانه قند + پاسخ مالک فعلی

وی با اشاره به اینکه اولویت و محور فعالیت ستاد اجرایی فرمان امام  موضوع اشتغال است گفت: کارخانه آب معدنی تعاونی شهر  سیسخت که اکثر مردم این شهر در آن عضو هستند، با همه مشکلات راه اندازی می شود.

مخبر در ادامه به راه اندازی کارخانه قند یاسوج گریزی زد و گفت: ستاد اجرایی فرمان امام هر نوع فعالیتی انجام داده‌است به صورت ایجادی بوده و کار از صفر تا صد توسط ستاد انجام می‌شود.

وی گفت: برای راه اندازی کارخانه قند یاسوج باید موضوع توسعه فنی، مسائل حقوقی و تامین مسائل مالی را باید در نظر داشته باشیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: در صورتیکه در این سه مورد مشکلی به وجود نیاید کارخانه قند یاسوج توسط ستاد اجرایی فرمان امام راه اندازی میشود.

شروط مخبر برای راه اندازی ستاد اجرایی در کارخانه قند + پاسخ مالک فعلی

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به خدمات ارائه شده از طرف ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق زلزله زده شهر سی سخت گفت: در موضوع راه اندازی کارخانه قند یاسوج با تمام توان در کنار ستاد اجرایی فرمان امام خواهیم بود و امیدواریم این کارخانه ظرف سه ماه آینده وارد فاز اجرایی شود.

شروط مخبر برای راه اندازی ستاد اجرایی در کارخانه قند + پاسخ مالک فعلی

هشمت الله صمیمی دوست معاونت اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت : ۸ تا ۱۰ در منابع آبی و نفت و گاز ۲۵ درصد و در جنگل و مراتع رتبه اول کشور را داریم، گرچه در طول ۴۲ سال گذشته از انقلاب گام‌های بلندی برداشته اما همچنان عمق محرومیت در این استان قابل لمس است.

وی گفت: با توجه به سابقه مثبت ستاد اجرایی فرمان امام در ایجاد اشتغال و فعالیت‌های جهادی انتظار داریم در راه اندازی این کارخانه کمک کنید تا مجدد این کارخانه فعال و دغدغه کارگران و مردم خل شود.

نماینده بانک تجارت در این نشست اظهار داشت: برای راه اندازی کارخانه قند یاسوج با هلدینگ های اقتصادی وارد رایزنی شدیم و یکی از این مجموعه ها ستاد اجرایی فرمان امام بود.

وی گفت: کار راه اندازی کارخانه قند یاسوج با توجه به فنی بودن موضوع از عهده بانک تجارت خارج است و باید چنین کاری توسط یک نهاد تخصصی انجام شود.

هشمت الله صمیمی دوست معاونت اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸ تا ۱۰ در منابع آبی و نفت و گاز ۲۵ درصد و در جنگل و مراتع رتبه اول کشور را داریم، گرچه در طول ۴۲ سال گذشته از انقلاب گام‌های بلندی برداشته اما همچنان عمق محرومیت در این استان قابل لمس است.

وی گفت: با توجه به سابقه مثبت ستاد اجرایی فرمان امام در ایجاد اشتغال و فعالیت‌های جهادی انتظار داریم در راه اندازی این کارخانه کمک کنید تا مجدد این کارخانه فعال و دغدغه کارگران و مردم خل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار