حجت الاسلام وحدانی فر : زکات واجب الهی فراموش شده‌ای است که متاسفانه مورد توجه جدی نیست.
کد خبر: ۹۴۲۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳ 21 February 2021

 

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ،حجت الاسلام والمسلمین علی وحدانی فر امروز در پنجمین همایش شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: زکات واجب الهی فراموش شده‌ای است که متاسفانه مورد توجه جدی نیست.

امام جمعه شهرستان کهگیلویه گفت: مسئله زکات را نتوانستیم بعنوان یک واجب در جامعه تبیین کنیم.

رئیس شورای زکات کهگیلویه با اشاره به اینکه در همه ادیان زکات واجب بود و اهتمام جدی داشتند، تصریح کرد: در جامعه امروز اما زکات را مع الاسف یک مسئله صرفا اسلامی و با نگاه مستمندانه بیان می کنیم در صورتی که زکات و خمس زیر بنای حکومت اسلامی است و خداوند برای اقتصاد جامعه مطرح کرده و مهم است.

حجت الاسلام وحدانی فر زکات را مسئله بین الادیانی دانست و گفت: شورای زکات در نگاه بسیاری از مدیران مهم نیست، عدم حضورشان در این نشست نشان می دهد اهمیت نمی دهند.

رییس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه تاکید کرد: باید به این برسیم که زکات همانند نماز و روزه یک عمل عبادی است.

وحدانی‌فر گفت: زکات واجب الهی، عبادی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است اهتمام ویژه در نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات می طلبد.

وی ادامه داد: در استان لازم است از طریق رسانه های گروهی اطلاع رسانی صورت بگیرد نقش صدا و سیما به عنوان رئیس کمیته اطلاع رسانی شورای زکان در این زمینه اثرگذار است.

وی راه دیگر ترویج فرهنگ زکات را بهره گیری از تریبون ها، ایمه جماعات و روحانیون اعلام کرد و گفت: دولت نیز به عنوان مجری در حکومت اسلامی نقش مهمی دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار