علی راسترو هنرمندکارتونیست،نقاش وتصویرساز کهگیلویه وبویراحمدی موفق به کسب جایزه بزرگ نهمین جشنواره بین المللی کارتون قبرس 2020 شد.
کد خبر: ۹۱۰۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵ 20 October 2020

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد رئیس حوزه هنری با بیان جزئیات این خبر گفت: فراخوان نهمین جشنواره بین المللی کارتون OLIVE زیتون قبرس2020 با دو موضوع زیتون و آزاد 14دی ماه سال گذشته منتشر شد و هنرمندان فرصت داشتند تا 11اردیبهشت ماه سال جاری آثار خود را به این جشنواره ارسال نماید.
شریف اسلامی اظهار داشت:280هنرمند از 68 کشور با بیش از 900 اثر با موضوعات زیتون تحت عناوینی چون زیتون و زمان، زیتون و تاریخ، زیتون و اسطوره شناسی، زیتون و فناوری، زیتون و قبرس، زیتون و زندگی، زیتون و صلح، زیتون و تعارض، زیتون و جنگ، زیتون و بهداشت، زیتون و زنان، زیتون و مردان، زیتون و کودکان، روغن زیتون، شاخه زیتون، درخت زیتون، مزایای روغن زیتون، زیتون و روغن زیتون ، منع ریشه کنی، سوزاندن و کاهش درختان زیتون و آزاد شرکت داشتند.
اسلامی تصریح کرد:در این جشنواره درهربخش 3جایزه اول تا سوم و جایزه بزرگ جشنواره تعیین شده بود که اثر کارتون علی راسترو در قالب آزاد با موضوع فقر و بی اعتنایی اغنیا در بخش ویژه جایزه بزرگ این جشنواره موفق شد تندیس زیتون طلایی جشنواره،دیپلم افتخار و جایزه نقدی 1500یورویی را از آن خود کند.
رئیس حوزه هنری خاطر نشان کرد:علی راسترو متولد 1377 یاسوج، دارای مدرک کارشناسی رشته نقاشی جوان ترین هنرمند کارتونیست در سطح جهانی است و تاکنون موفقیت های ارزنده ای در مسابقه ها و جشنواره های مختلف ملی و بین المللی کسب کرده است .
وی یاد آوری کرد:کسب جایزه ویژه جشنواره بین المللی کارتون "ما کرونا را شکست می دهیم"،برگزیده مسابقه نقاشی دیواری در شهر یاسبرین کشور مجارستان،برگزاری نمایشگاه مجموعه آثار کاریکاتور در نمایشگاه استفان سیکرا شهر یاسبرین در کشور مجارستان ، منتخب بیست و دومین جشنواره یورو کارتوناله بلژیک ۲۰۱۹، منتخب بیست و چهارمین بینال هنری گابروو بلغارستان ۲۰۱۹، چاپ هشت اثر در ششمین مجله کارتونیست‌های جهان uwc، چاپ پنج اثر در مجله calicomix کلمبیا، فینالیست و منتخب در جشنواره‌های متعدد کارتون از قبیل: برزیل، آلمان، ترکیه، مونته نگرو، کوزوو از جمله موفقیت‌های این هنرمند خوش ذوق یاسوجی می باشد.

هنرمند کهگیلویه وبویراحمدی جایزه بزرگ جشنواره کارتون قبرس را کسب کرد

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار