رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بین اهالی شهرستان کهگیلویه رشد چندان خوبی ندارد و مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجهی می‌کنند.
کد خبر: ۹۰۹۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴ 16 October 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم ، در راستای مراقبت و پیشگیری از شیوع کروناویروس و نیز رصد دستگاه‌های دولتی در سطح شهرستان کهگیلویه، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و معاون توسعه، مدیریت و منابع استانداری از بیمارستان امام‌خمینی‌(ره) دهدشت بازدید نموده و از نزدیک شرایط درمانی و میزان بستری‌های بیماران مبتلا به کرونا را بررسی کردند.
پس از شیوع کرونا ویروس اولین بیمار کرونایی استان در شهرستان کهگیلویه گزارش شده و از همان روزها تاکنون کهگیلویه یکی از کانون‌های پرخطر کرونا در سطح استان محسوب شده و مسئولان استانی به ویژه مدیران دانشگاه علوم پزشکی با حساسیت خاصی شرایط بهداشتی درمانی کهگیلویه را دنبال می‌کنند.
میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بین اهالی شهرستان کهگیلویه رشد چندان خوبی ندارد و شاید بتوان گفت تنها بیش از 45 درصد از مردم در این شهرستان از ماسک استفاده کرده و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی پایبند هستند و این آمار در شرایط کنونی به معنای هشدار کامل است.
باتوجه به اینکه شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده و نیز بخش‌های بزرگ دیشموک، چاروسا و سوق و تمامی روستاهای هر سه شهرستان در مجموع از خدمات‌دهی بیمارستان امام‌خمینی‌(ره) دهدشت استفاده کرده و ظرفیت این بیمارستان به تنهایی جوابگو نیست پس ضرورت دارد که مسئولان این سه شهرستان با یک عزم جدی در راستای مراقبت و پیشگیری گام برداشته و تمامی دستگاه‌های شهرستان بادقت و حساسیت بیشتری در این زمینه با کادر بهداشتی و درمانی همکاری کنند.
معاون توسعه، مدیریت و منابع استانداری در راستای رصد دستگاه‌های دولتی و شرایط درمانی بیماران و مشکلات کادر بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه گفت: در بازدید از بیمارستان امام خمینی‌(ره) دهدشت خوشبختانه پرسنل کادر درمانی با تمام توان خود و باتوجه به شرایط موجود در حال ارائه خدمات بوده و جای تقدیر دارد.
آذر صفایی تصریح کرد: باتوجه به تأکید استاندار، فضای بهداشت و درمان از لحاظ شرایط روحی و انگیزشی باید تأمین بوده و زیرساخت‌ها و امکانات نیز باید تأمین باشد تا مردم با این بیماری دچار مشکلات نشوند و با حداقل مشکل شرایط سخت فعلی را پشت سر بگذاریم.
سرپرست بیمارستان امام‌خمینی‌(ره) دهدشت در این باره گفت: در حال حاضر و در مواجهه با این بیماری از تمام ظرفیت تخت‌های درمانی و نیروی انسانی موجود در این بیمارستان استفاده می‌شود.
دکتر ابراهیم یاری‌نسب افزود: در صورت افزایش تعداد بستری‌ها و استفاده از ظرفیت اورژانس قدیم برحسب نیاز در آن شرایط با مشکل کمبود نیروی انسانی روبرو هستیم که انتظار می‌رود مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برای برطرف نمودن این مشکل تمهیدات لازم را انجام دهند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این باره گفت: باتوجه به بازدیدی که از بخش‌های مختلف بیمارستان داشتیم خوشبختانه بیمارستان امام‌خمینی(ره) از وضعیت پایدار و نسبتأ خوبی برخوردار است و فضای لازم برای پذیرش بیماران تهیه شده و هیچ بیماری بدون تخت نیست.
دکتر محمدمهدی بانشی با اشاره به اینکه بیمارستان امام‌خمینی(ره) دهدشت با مدیریت صحیح و اصولی وضعیت بسیار مناسبی داشته و بحرانی نیست، عنوان کرد: تجهیزات و امکانات لازم جهت بستری ضروری در اورژانس قدیم مستقر بوده و در صورت نیاز به افزایش بستری‌ها از این بخش نیز استفاده می‌شود.
وی با سپاسگذاری از ایثار و فداکاری کادر درمانی در شرایطی که امکانات محدود است، خاطرنشان کرد: مردم شهرستان کهگیلویه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک‌ و پرهیز از تجمعات غیرضرور می‌توانند در کاهش بستری‌های ناشی از این بیماری گام اساسی برداشته تا با کمترین خطرات از این مرحله سخت عبور کنیم.
فرماندار شهرستان کهگیلویه در این باره گفت: در راستای بیماری کووید 19 در شهرستان کهگیلویه مبحث مراقبت از ادارات، نهادهای دولتی و غیردولتی و بانک‌ها در حال انجام است و درصدد بوده تا در این زمینه گشت ارشاد را در سطح شهرستان فعال کنیم.
علیرضا اتابک افزود: با همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، زنجیره انتقال و جلوگیری از گسترش این بیماری مهیا شده و شهروندان تاکنون اقدامات خوبی انجام دادند.
وی تصریح کرد: شهروندان باید سبک زندگی همراه با کرونا و نیز عدم حضور در تجمعات غیر ضرور را بپذیرند تا سبب کاهش خستگی کادر درمان شده و میزان بستری‌ها کاهش یابند.
فرماندار کهگیلویه خاطرنشان کرد: پرسنل کادر درمانی بیمارستان امام‌خمینی‌(ره) دهدشت زحمات ارزشمندی و زیادی را تحمل کرده و سختی‌های فراوانی را به جان خریدند و بحمدلله خدمات مطلوبی به مردم هر سه شهرستان کهگیلویه، لنده و چرام دادند که قابل ستایش است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار