مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به شرایط کنونی بیماری کرونا به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس، هر دستگاه تاکسی فقط می‌تواند حداکثر سه نفر مسافر را سوار کند که در این زمینه نرخ کرایه های جدید تاکسی های زرد برون شهری مشخص شده است.
کد خبر: ۹۰۹۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۷ 15 October 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، محمد نصیری راد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا نرخ کرایه های یاسوج به شیراز برای سه سرنشین عقب خودرو  هر کدام ۳۰ هزار تومان و برای مسافر صندلی جلو ۳۷ هزار تومان بود.
وی افزود: با الزامی شدن سوار کردن تنها سه سرنشین در تاکسی های برون شهری، نرخ جدید تاکسی سواری غبه ترتیب برای ۲ سرنشین عقب خودرو  هر نفر۴۰ هزار تومان و برای مسافر صندلی جلو ۴۷ هزار تومان محاسبه خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این تصمیم براساس پیشنهاد ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و به ویژه استاندار گرفته شده است و در این رابطه بدون اغماض با تخلف ها برخورد می کنیم.
نصیری راد تاکید کرد: این مهم به منظور حفظ سلامت رانندگان و مسافران در برابر شیوع ویروس کرونا بوده است.
وی ابراز داشت: هم استانی ها در صورت مشاهده تخلف می توانند مراتب را با یادداشت پلاک خودروی متخلف و تاریخ سفر به این اداره کل تحویل و پیگیر شکایت خود شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با محرز شدن تخلف راننده برون شهری تاکسی زرد بلافاصله برخورد های قانونی لازم با وی صورت خواهد گرفت.
نصیری راد افزود: ضمن برگشت کرایه اضافه به مسافر، راننده متخلف به کمیسیون تخلفات رانندگان معرفی می شود.
وی بیان کرد: البته باید همشهریان توجه داشته باشند که برخی از رانندگان درون شهری با تخلف و سو استفاده از وقت اقدام به جابه جایی مسافر در محدوده برون شهری می کنند  و چنانچه این تخلف را تاکسی های درون شهری در مسیر شیراز به یاسوج انجام دهند، فورا به تعزیرات استان معرفی خواهند شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار