سید محمد موحد : پس از چندین دهه انتظار پروانه بهره‌برداری فسفات چرام به نام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است صادر گردید
کد خبر: ۹۰۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸ 01 October 2020

 

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، جلسه بررسی مشکلات و موانع معادن و صنایع معدنی شهرستانهای کهگیلویه بزرگ با حضور حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ، دکتر غریب پور مدیرعامل ایمیدرو ، مهندس صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار، مهندس حسین پور رئیس‌ سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان، عزیزی سرمایه‌گذار فسفات چرام و جمعی از کارشناسان وزارت صمت و ایمیدرو برگزار شد.

در این جلسه رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان گفت: معدن فسفات چرام از معادن غنی استان میباشد که اجرا وراه اندازی آن زمینه اشتغال خوبی برای جوانان منطقه خواهد بود وبر همین اساس چنین جلسه مهمی در مرکز و با حضور عوامل ذی نقش جهت تسریع در روند پروژه انجام پذیرفت.
حسین پور با بیان اینکه گامهای خوبی برای توسعه این صنعت در استان برداشته شده افزود :با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به نام جهش تولید، به فضل الهی و با همت مسئولین استانی تلاش خواهیم نمود تا پروژه‌ های مهم صنعتی ومعدنی استان هرچه زودتر اتمام وبه مرحله بهره برداری برسند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان درپایان بیان کرد: جهت پیشرفت فیزیکی فسفات چرام و از محل اعتبارات تملک دارایی‌ سرمایه‌ای استان مبلغ ۲۰ میلیارد ریال جهت تکمیل زیرساخت گاز این پروژه تخصیص داده شد.

سپس در این جلسه سید محمد موحد گفت : پس از چندین دهه انتظار پروانه بهره‌برداری فسفات چرام به نام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است صادر گردید، وی افزود: به دلیل عدم صدور پروانه نمی شد کار خاصی بر روی این معدن صورت بگیرد و بحمدالله با صدور این پروانه پروژه وارد چرخه عملیاتی و اجرایی می شود.

وی تصریح کرد: در بحث برق رسانی نیز مقرر شد ایمیدرو عملیات برق رسانی به این معدن را انجام دهد، و نیز در بحث آبرسانی نیز شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران متعهد گردیده آبرسانی به این معدن را به صورت ویژه انجام دهد.

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در پایان با تشکر ویژه از دکتر غریب پور و مجموعه ایمیدرو گفت: نقش عظیم جناب آقای غریب پور و مجموعه شان در حرکت رو به جلو معادن استان بر هیچ شخصی پوشیده نیست و اگر همکاری و پیگیریهای دکتر کلانتری استاندار ، مهندس صمیمی معاون اقتصادی استانداری و مهندس حسین پور مدیرکل صمت استان نبود این پیشرفتها حاصل نمی شد به همین دلیل صمیمانه از این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

درپایان دکتر غریب پور،معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت:
کاری که در این یک سال و نیم اخیردر استان انجام شده برابر کل کارهایی که طی چند سال گذشته انجام شده است.
صدور پروانه بهره برداری فسفات چرام کمک شایانی به بهره بردار میکند و امیدوارم همکاران تهیه و تولید هرچه سریعتر در زمینه زیر ساخت ها اقدامات لازم را انجام دهند.اینکه استان دو میلیارد از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای برای زیر ساخت گاز فسفات چرام گذاشته قطعا روند اجرایی پروژه را تسریع خواهد بخشید.از مجموعه صنعت و معدن و استاندار محترم استان بابت همکاری های بی وقفه در خصوص صدور پروانه های اکتشاف و بهره برداری معادن استان تشکر می کنم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار