کد خبر: ۹۰۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸ 25 September 2020

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس ، در سومین روز از مهر ماه سال ۹۹ همایش بزرگداشت عالم واقف مرحوم میر احمد تقوی(ره) در بقعه متبرکه امامزاده سید محمید(ع) با حضور مسئولین مختلف استانی و شهرستانی و دوستداران این عالم واقف برگزار شد.

همزمان با برگزاری این همایش حجت الاسلام سید مرتضی تقوی به عنوان رئیس هیات امنا بقعه متبرکه امام زاده سید محمید(ع) معارفه شد.

 

فرماندار کهگیلویه ضمن تجلیل از شخصیت آمیراحمد تقوی و زحمات آن عالم فقید در تجدید بنای شکوهمند امامزاده سید محمود گفت: آمیراحمد تقوی شخصیتی کامل و تاثیر گذار بود و این یادگار از ایشان تا همیشه در اذهان باقی خواهد ماند.

علیرضا اتابک با اشاره به تاثیر معنویت، دین و اخلاق و لزوم تقویت آن در جامعه تصریح کرد: نقش بقاع متبرکه در تثبیت هویت جامعه و فرهنگ و تمدن اسلامی بی بدیل و نمایش قدرت امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه تجلیل از امامزادگان در حقیقت تجلیل و تعظیم شعائر دینی و ارزش های اسلامی است افزود: باید تلاش شود تا آستان امامزادگان و بقاع متبرکه به کانونی برای گسترش معرفت و شناخت ارزش های انسانی و اسلامی تبدیل شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در این مراسم عنوان کرد: خدمات ارزشمندی که آیت‌الله تقوی داشتند به خصوص حوزه علمیه دهدشت که بهترین میراث گرانقدر ایشان بود و همچنین بازسازی امامزاده سید محمود(ع) از خدمات این مرد بزرگ بود.

وی افزود: مدیریت هیات امناء هم که افرادی از سادات همین امامزاده است با تدابیر خود بتوانند بیش از گذشته فعالیت و تلاش کنند و اداره اوقاف و امور خیریه هم مطمئنا با جدیت بیشتری به آستان امامزاده نگاه و توجه خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار