کد خبر: ۸۷۳۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴ 09 July 2020
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت کرونایی در شهرستان گچساران خطرناک و تهدید کننده بوده و مردم باید رعایت کنند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حسین کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: در استان‌های قرمز مجالس عروسی تعطیل بوده و هرکسی چه در تالار و منزل مجلس عروسی برپا کند باید به دستگاه قضا معرفی و برخورد قانونی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در صورت فوت فردی، باید خانواده متوفی متعهد شوند که بیش از 30 نفر میت را مشایعت نکنند، عنوان کرد: در مناطقی با وضعیت قرمز باید تالارها تعطیل شود و هم اکنون در گچساران وضعیت خطرناک و تهدید کننده است.
کلانتری خواستار رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها در مناطق زرد و سفید در هنگام برپایی مراسم عروسی شد و افزود: تیم ناظر از ابتدا تا انتها نظارت کنند و در این زمینه هیچ گونه کم کاری و سهل انگاری پذیرفتنی نیست.
بیشتر بخوانید"عادی انگاری" مردم چالش اساسی در مهار کرونا ویروس در سمنان است
از گوشه و کنار خراسان جنوبی| 183 روحانی در گروه‌های جهادی مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند
کنترل کرونا در آذربایجان‌غربی در گرو همکاری مردم است/وجود تخت‌های خالی بیمارستانی


نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:  در مراسم عروسی و عزا در مناطق سفید و زرد مهم بوده که شرایط و ظرفیت ایجاد شود نه بهانه شود که بگوید من رعایت می‌کنم دعوت کنند ولی بعد رعایت نکند زیرا یک بی توجهی 100 نفر را مبتلا و چندین مرگ در انتظار است.
کلانتری با تاکید بر اینکه نیازی نیست بنشینیم معادله چند مجهولی حل کنیم بلکه بسیار شفاف است، تصریح کرد: مجالس عروسی و عزا و دورهمی‌های متراکم خانوادگی و رفت و آمد به استان‌های قرمز همسایه یک عامل تهدید کننده است.
وی بیان کرد: طبق اطلاعات و آمار اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی وضعیت کرونایی در این استان به مرز هشدار رسیده و شیب تندی داریم که این شرایط بسیار خطرناک و تهدید کننده بوده که انتظار می‌رود مردم رعایت کنند.
کلانتری یادآور شد: ظرفیت بیمارستان‌ها و تخت‌های ای‌.سی‌.یو در استان محدود بوده با این ظرفیت با کمبود جا روبه‌رو می شویم و باید منتظر حوادث بعدی بود پس اول باید زنجیره انتقال را قطع کنیم که اگر این گونه شود کسانی که مبتلا می‌شوند با خطر جدی روبه‌رو هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار