از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۱۷۸۷ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما هنوز برخی بستری هستند و حال عمومی ۲۵۶۷ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
کد خبر: ۸۵۴۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳ 26 May 2020
پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان از ۱۳۹ هزار تن گذشت.
به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک و بر اساس آزمایش‌ها، از ظهر دیروز تا ظهر امروز، ابتلای ۱۷۸۷ تن به کووید-۱۹ قطعی شده است. با احتساب این افراد، آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ تن رسید.
وی افزود: از بین مبتلایان جدید، ۳۵۲ مورد بستری و یک هزار و ۴۳۵ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۵۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۷۵۰۸ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۱۰۹ هزار و ۴۳۷ تن بهبود یافته‌اند و البته ۲۵۶۷ تن از بیماران بستری از جمله افرادِ بدحال (Critical) هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.
جهانپور افزود: تا کنون ۸۳۷ هزار و ۹۰ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به انجام رسیده است.
بر اساس آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۴ درصد است که با نرخ مرگ در جهان، یعنی ۱۲.۸ درصد فاصله محسوسی دارد و به همین تناسب، «نرخ بهبود» در ایران ۹۳.۶ درصد است که وضعیتی امیدبخش نشان می‌دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار