فرماندار لنده؛
فرماندار لنده گفت؛ در ایست بازرسی ورودی شهرستان از ورود شهروندان مقیم سایر مناطق به لنده جلوگیری خواهد شد ولذا انتظار داریم مردم خود همکاری کنند تا مجبور به بازگشت شهروندی از ورودی شهرستان نشویم.
کد خبر: ۸۳۴۱۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰ 26 March 2020

فرماندار لنده گفت؛ در ایست بازرسی ورودی شهرستان از ورود شهروندان مقیم سایر مناطق به لنده جلوگیری خواهد شد ولذا انتظار داریم مردم خود همکاری کنند تا مجبور به بازگشت شهروندی از ورودی شهرستان نشویم.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد:فرماندار لنده ضمن تبریک مجدد ایام نوروز و سال ۱۳۹۹ گفت: خوشبختانه بخش زیادی از مردم اعلام هشدارها و دستورالعملهای مقابله با کرونا را رعایت کرده اند و اکثر اصناف محترم نیز واحدهای صنفی خود را تعطیل نموده که جای تقدیر و‌ تشکر دارد.

ممنوعیت ورود و خروج به شهرستان لنده/ کاهش تردد شهروندان بومی و جلوگیری از ورود شهروندان مقیم دیگر مناطق

فرماندار لنده افزود؛ با وحدت میان مردم و مسئولین، خوشبختانه تا امروز بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان نداشتیم و انشالله این رویه ادامه داشته باشد.

سید خدادوست موسوی خاطر نشان کرد: اگر چه ورودی مناطق گردشگری شهرستان مسدود شد ولی درصدی از مردم عزیزمان هشدار ها و تذکرات اعلامی از سوی شورای سلامت شهرستان را جدی نمی گیرند و مشاهده می گردد برخی شهروندان هنوز اقدام به حضور در مناطق گردشگری میکنند.
 
موسوی فرماندار لنده با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری کروناویروس در سطح شهرستان گفت: با توجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا، ورود و خروج به شهرستان با تمهیدات سختگیرانه تری همراه خواهد بود که بر همین اساس محدودیت ورود و خروج به این شهرستان به طور جدی تشدید شده و به کمک نیروهای نظامی،انتظامی و بسیج، ایست بازرسی جهت تشدید کنترل ترددی مستقر و ممنوعیت تردد خودرو اعمال می شود.

فرماندار لنده خطاب به شهروندان لنده ای مقیم و غیره مقیم گفت؛ شهروندان بومی خود لنده با توجه محدودیت های که دیگر مناطق نیز دارند از شهر خارج نشوند و لنده ای های مقیم سایر مناطق تا اطلاع ثانوی به این منطقه سفر نکنند.

سید خدادوست موسوی یادآور شد؛ در ایست بازرسی ورودی شهرستان از ورود شهروندان مقیم سایر مناطق به لنده خودداری بعمل می آید ولذا انتظار داریم مردم خود همکاری کنند تا مجبور به بازگشت شهروندی از ورودی شهرستان نشویم.

فرماندار لنده گفت: از مسافران عزیز تقاضا داریم از سفر اکیدا خودداری نموده و در وضعیت فعلی شهرستان لنده را به عنوان مقصد خود انتخاب نکنند و از همشهریان عزیز نیز درخواست داریم به هیچ عنوان در محورهای مواصلاتی شهرستان خصوصا محور لنده به کهگیلویه تردد بی مورد و غیر ضروری نداشته باشند و از همکاری و تعامل همه مردم شریف با مجموعه بهداشتی درمانی و مسئولین شهرستان کمال قدردانی را داریم.
وی در پایان اظهار داشت مردم فهیم و عزیز نیز در سطح شهر،کوچه،معابر و خیابانها از ایجاد تجمع و دورهمی پرهیز کنند و در خانه بمانند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع گردد.

سید خدادوست موسوی همچنین از آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از بامداد امشب خبر داد و گفت بر اساس این طرح ملی

- صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد.

- خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود.مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل است.

- پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.

- اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه( گروهی که باید کاملا فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد جدول شماره دو) به شرح پیوست، فعالیت می نمایند.

- ادارت دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند نمود.

- برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع می باشد.

- تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیتها  نمی‌گردد. محدودیت حداکثری در جابجائی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، اعمال می شود.

- طرح کنترل های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.

- ممنوعیت های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد نمی گردد و تیم های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می نمایند.

- به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک(۱) ماه با اخذ کلیه هزینه های جانبی توقیف می شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ پانصد هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار