کد خبر: ۸۱۶۰۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹ 20 January 2020
جمالی به کشفیات پنج تن و ۱۳۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان و افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: این کشفیات نتیجه زحمات و تلاش های نیروهای انتظامی و امنیتی و دیگر همکاری ها است .
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از شبستان از یاسوج، «احد جمالی» عصر امروز(۳۰ دی) در نهمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبنای پیشگیری، کنترل، مقابله و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در استان نتایج فعالیت های تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی باشد.
 
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: باید در حوزه اعتیاد هوشمندانه، سیستمی و به دور از سلیقه ای و سنتی عمل کرد.
 
جمالی با بیان اینکه در بحث اعتیاد و مواد مخدر باید میدانی عمل شود، تصریح کرد: طرح های پژوهشی و مطالعاتی در حوزه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر باید قابلیت و راهکار اجرایی و عملیاتی داشته باشند و به خروجی دقیق که قابل ارزیابی باشد منجر شود.‌
 
وی با اشاره به اینکه هیچ گونه پیچیدگی سیستمی در استان در بحث اعتیاد نداریم، تاکید کرد: برای هرگونه فعالیت در حوزه اعتیاد باید به دور از آمارهای پنهان و پیچیدگی های سیستمی برنامه ریزی و عمل شود.
 
جمالی به کشفیات پنج تن و ۱۳۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان و افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: این کشفیات نتیجه زحمات و تلاش های نیروهای انتظامی و امنیتی و دیگر همکاری ها است.
 
«سید ناصر رضایی» هم گفت: سال گذشته و امسال ۱۷ طرح پژوهشی، تحقیقاتی و پایان نامه در حوزه مواد مخدر و اعتیاد در استان داشته ایم.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: همه تلاش ها بر این است تا فعالیت ها در حوزه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر تخصصی شده و مردمی باشد و در این رابطه تعداد تشکل های اجتماعی بیشتر و فعال تر عمل می کنند و نقش به سزایی دارند.
 
وی طرح یاری گران زندگی را یکی از طرح های مهم در مدارس استان دانست و گفت:این طرح در موضوعاتی چون آگاه سازی دانش آموزان از مضرات انواع مواد مخدر و پیشگیری، کنترل، مقابله و مبارزه جدی با اعتیاد و مواد مخدر بسیار موثر است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار