کد خبر: ۸۱۵۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴ 19 January 2020
معاون دادستان یاسوج در امور فضای مجازی از بازداشت مُدیر و خبرنگار یکی از پایگاه های خبری در استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، " ستار طالبی پور" در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: متاسفانه یکی از پایگاه‌های خبری در استان کهگیلویه و بویراحمد با انتشار تیتر و خبری جنجال آفرین سبب نگرانی مردم شده بود که آن تیتر و خبر مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بود.
وی با بیان اینکه با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، این پایگاه خبری در زمانی این اقدام به انتشار این خبر کرده بود که هنوز تبلیغات انتخاباتی شروع نشده است، اظهارداشت: مُدیر و خبرنگار این پایگاه خبری براساس قانون بازداشت شده اند.
این استاد دانشگاه با تاکید براینکه رسانه ها باید در انتشار اخبار و گزارش های خود نهایت دقت را بکار گیرند، اظهار داشت: از رسانه‌ها می‌خواهیم از انتشار اخبار و گزارش‌هایی که سبب تشویش اذهان عمومی، ایجاد اختلاف و انشقاق در جامعه می شود جدا خودداری کنند.
طالبی پور گفت: رسانه های استان کهگیلویه و بویراحمد بخوبی از بافت قومیتی در این استان آشنایی داشته و می طلبد در زمان فعالیت های رسانه ای دقت های لازم را بعمل آورند.
وی تاکید کرد که دستگاه قضایی بدنبال مسدود کردن فعالیت‌های خبری در هر زمانی بویژه ایام انتخابات نیست اما رسانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد هم بطور حتم شرایط کنونی انتخابات و حساسیت‌های آن را بخوبی درک می کنند.
معاون دادستان یاسوج در امور فضای مجازی افزود: کمیته فضای مجازی روزانه و شاید بتوان گفت بصورت لحظه ای، فعالیت رسانه‌ها را در این استان رصد کرده و امیدواریم شاهد انتشار اخبار و گزارش‌های تشویش برانگیز و اختلاف آمیز در جامعه نباشیم.
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هم پیشتر در نشستی با رسانه ها تاکید کرده بود که رسانه ها از انتشار تیترهای تشویش برانگیز خودداری کنند.
" سیدعلی ملک حسینی" گفت: از رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد انتظار داریم در راستای وحدت همگانی گام برداشته و از هیجانات کاذب انتخاباتی بپرهیزند.
وی از تشکیل پرونده قضایی انتخاباتی برای برخی از مدیران دستگاههای اجرایی در این استان هم خبرداده بود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار