کد خبر: ۷۳۷۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱ 24 April 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، خاطرات بخشعلی ثابتی، رزمنده دهدشتی دفاع مقدس به قلم ساسان ناطق به نمایشگاه کتاب تهران خواهد رسید.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، کتاب «تشنگان قله‌های برفگیر» حاوی خاطرات یک سرهنگ بازنشسته و از راویان اردوهای راهیان نور، به زودی در غرفه انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.
ناطق پیش از این به خبرنگار فارس گفته بود: وقتی متن اولیه به همراه مصاحبه‌ها در اختیارم قرار گرفت، ابتدا سؤالاتی که در متن قبل ممکن بود برای مخاطب ایجاد شود را استخراج کردم و در چند نوبت با هم مصاحبه‌های تکمیلی را پیش بردیم. فضا و زندگی روستایی راوی، هموطنانش، بزرگ شدنش و آموزش در مدرسه و فضای انقلاب و شروع جنگ در این کتاب آمده است.
به گفته او، بخشعلی ثابتی جز آن دسته از افرادی است که حرف کشیدن برای نویسنده از او سخت بود، نگاه متفاوتی داشت و حاضر نبود برخی موارد را بازگو کند؛ در حالی‌که نویسنده باید به آن جزئیات واقف می‌شده و اشراف او به مخاطب در بیان جزییات بسیار می‌توانست کمک‌کننده باشد.
نویسنده در این کار مثل سایر کارها از روایت داستانی بهره برده، اما تمام مولفه‌های خاطره‌نویسی در آن رعایت شده است و روایت‌ها دست اول و مستند هستند. در این کتاب صدای دوستان راوی را هم می‌شنویم و جغرافیا، متفاوت و همه چیز برای راوی و مخاطب تازه است.
ناطق در نثر تغییراتی داده که خواننده آگاه متوجه شود، نثر اوست نه راوی. البته در بخش‌هایی که ویژگی‌های بومی باید درج می‌شد، لحن راوی بیان شده تا رنگ و بوی متفاوتی در این کار دیده شود.
 
جغرافیای دفاعی بخشعلی ثابتی و رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در مناطق سردسیر، مدنظر این کتاب است که اوج آن رفتن به یک عملیات و گذر از قله‌های برفگیر «شیخ محمد» است. در این قله‌ها بسیاری از رزمندگان ما از شدت سرما یخ زده و به شهادت رسیده‌اند. به همین دلیل، نام کتاب «تشنگان قله‌های برفگیر» انتخاب شده است.
به نظر می‌رسد این اثر، یکی از پرفروش‌های سوره مهر در نمایشگاه سی‌ودوم باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار