تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد:
در همین راستا یکی از معاونین وزارت آموزش و پرورش از ارائه پیشنهادی خبر داده است که می تواند تا حدود زیادی مشکل موجود برای فرهنگیان را مرتفع کند.
کد خبر: ۷۳۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷ 11 April 2019
تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، یکی از ملزومات معلمی ، مسلط بودن بر علم روز است ، علمی که کسب آن مستلزم حضور در دانشگاه ها و داشتن تحصیلات عالی و یا داشتن مطالعه مستمر و تخصصی است. 
ایجاد انگیزه برای فرهنگیان در جهت مسلح شدن به علم روز از جمله اقداماتی است که از متولیان امر انتظار می رود اما گویا در این زمینه و طی قانونی بخش ایجاد انگیزه از نظر تصمیم گیران کلان به برخی سوء استفاده ها منجر شده و دارای بار مالی زیاد تشخیص داده شده به گونه ای که اعمال مدرک جدید در حکم حقوقی برای همه کارمندان دولت را محدود به یکبار کرده اند که البته در خصوص آموزش و پرورش بسیاری بر این عقیده هستند که این اقدام تاثیر منفی در کیفیت بخشی به سطح علمی فرهنگیان دارد . بنابراین همواره از طرف مسئولین آموزشی کشور در وزارت آموزش و پرورش سعی شده است در این خصوص تفاوتی در اعمال این قانون برای فرهنگیان لحاظ شود که حداقل انگیزه ای برای ادامه تحصیل این قشر مهم جامعه وجود داشته باشد. در همین راستا یکی از معاونین وزارت آموزش و پرورش از ارائه پیشنهادی خبر داده است که می تواند تا حدود زیادی مشکل موجود برای فرهنگیان را مرتفع کند.
 
پیشنهادی برای تسهیل اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان
 
بنابر این گزارش معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: برای حل مشکل ادامه تحصیل فرهنگیان پیشنهاد دادیم مدرک تحصیلی اول برای آموزش و پرورش را لیسانس در نظر بگیرند.
علی الله‌یار ترکمن درباره مشکل اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان اظهار کرد: در این خصوص وزیر آموزش و پرورش پیگیر است و چندین مکاتبه با سازمان اداری و استخدامی داشته است.
وی افزود: بحث ادامه تحصیل مصوبه شورای عالی اداری است و همه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرا هستند و به همین دلیل نپذیرفتند که آموزش و پرورش مستثنی باشد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: پیشنهاد کردیم با توجه به اینکه حداقل مدرک تحصیلی برای استخدام در تمام دستگاه‌ها لیسانس است، مدرک تحصیلی اول برای آموزش و پرورش را لیسانس در نظر بگیرند، یعنی اگر معلمی مدرک فوق‌دیپلم داشته و لیسانس گرفته و پس از آن فوق‌لیسانس گرفته است، مدرک فوق‌لیسانس محاسبه شود.
وی افزود: این پیشنهاد در سازمان امور اداری و استخدامی در حال بررسی است و وزیر آموزش و پرورش هم پیگیر آن است که امیدواریم مشکل فرهنگیان از این بابت حل شود.
اواخر سال 97 نیز حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی درباره مشکل ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت اعمال مدارک تحصیلی بالاتر برای کارمندان دولت از جمله فرهنگیان نامه‌ای را به رئیس جمهور ارسال کرد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
واقعا جای تعجب هست
کارمندان تمام دستگاههای اجرایی و دولتی حق ادامه تحصیل دارند اما آموزش و پرورش که با علم اموزی سر و کار دارد و بیش از هر نهاد دیگری باید به علم روز آگاه باشد از ادامه تحصیل منع شده
چرا اینقدر طنزیم ما !!!!
بهشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
در‌کشور ی که مهد تمدن وفرهنگ است آگاهی و دانش اندوزی‌جرم است.
شعبانیان
|
-
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
با سلام احترام از معاون محترم پشتبانی وزارت و وزیر آموزش وپرورش که پیگیر برداشتن اعمال مدرک فرهنگیان هستند در وزراتخانه های دیگر از نظر حقوقی خیلی بیشتر از آموزش وپرورش حقوق می گیرند اعمال مدرک انجام شده آموزش وپرورش نیاز به روز بودن می باشد اما اگه نهاد دیگر مدرک لیسانس داشته باشند حقوق ومزایای خوبی دریافت می کنند وکارشنان براساس تجربه می باشد نیاز به روز رسانی نیست چون معادلات ریاضی از اول بود تا آخر هم همان درکار حسابداری ولی تغییرات کتب درسی به روز می باشد متن تغییر می کند نیاز دارد که معلم درس بخواند تجربه دارد ولی سواد روز رانداره
مرضیه دایی چینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
سلام وتبریک صمیمانه روزمعلم خدمت همکاران فرهنگی.عزیزانی که پیشنهاداتی به ذهنتون میاد تا به نحویی مشکل اعمال مدرک راحل کنید.لطفا مراقب ما معلمیینی که بادیپلم درسال 70استخدام شدیم و6 یا7سال بعدفوق دیپلم گرفتیم و دیگر درس نخواندیم اما بنا برضرورت تغییرات آموزشی توصیفی و....نیازمند مسلح شدن به علم روز شدیم باشند.تامبادا بانظراتشون افرادی همچون من ودیگران از اعمال مدرک قلم گرفته شویم فقط جهت یادآوری چرا که یقینا عزیزی که اینگونه تلاش میکند تا حق معلمین احیا شود ممکن است از قشر ما مطلع نباشد.افرادی همچون من باعلاقه طی سال 93 به بعد وطی شرکت در آزمون های مختلف سازمان سنجش بازحمت وعشق موفق به قبولی وگرفتن لیسانس وحتی علاقه به ادامه تحصیل بیشترویادگیری کاملترشدیم اما با این قوانین مدرک لیسانس ما یک بار اعمال بعد باطل گردید لطفا جهت احقاق این امر خداوند را در تصمیمتان در نظر بگیرید وزحمات ما را نادیده نگیرید یک جهان سپاس.یک فرهنگی منطقه9تهران
کیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
سلام شمانگاه کنیدببینیدجمع حقوق ومزایامدارک
تحصیلی ازدیپلم تادکتری دراموزش وپرورش به اندازه افزایش فقط یک مدرک دربقیه سازمانهانیست برا این ادعام
سند دارم متاسفم برامملکتی که این دیدگاه بارمالی رانسبت
به اموزش وپرورش دارند .کیان فرخ پور
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
خواهشا درمورد اعمال مدرک فرهنگیآن راهنمایی کنید آیا مدرک تحصیلی همکاران برای باردو یاسوم اعمال خواهد شد؟ش ازارومیه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
خواهشا درمورد اعمال مدرک فرهنگیآن راهنمایی کنید آیا مدرک تحصیلی همکاران برای باردو یاسوم اعمال خواهد شد؟ از خراسان جنوبی
جمشید نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
با سلام-مدرک من لیسانس می باشد که از ضمن خدمت فرهنگیان دریافت نموده ام چند سالی بود به دنبال ادامه تحصیل بودم ولی چون معادل حساب می شد نتوانستم در آزمونهای کارشناسی ارشد شرکت نمایم بعد از بیست سال در سال 95 که معادل برداشته شد موفق شدم در کارشناسی ارشد شرکت کنم و در سال 97 موفق به اخذ مدرک شدم لذا با مشکل اعمال مدرک مواجه شدم چونکه با فوق دیپلم استخدام شده ام- حدود 12 سال است که معاون مدرسه ام و رشته کارشناسی ارشدم مدیریت آموزشی است هم اداره و هم سازمان به بنده امیدواری دادند که ادامه تحصیل دهم و حالا مدرکم اعمال نمی شود خواهشمند است به گوش مسئولین برسانید رسیدگی گردد. با تشکر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار