هفته گذشته در یک صفحه شخصی در اینستاگرام که نام صاحب صفحه برگرفته از نام یک دختر بعلاوه قومیت لر بوده تصویری از سیدمحمد موحد نماینده اسبق کهگیلویه بزرگ منتشر شده بود. در پایین تصویر نیزمتنی درج شده بود که درآن سیدمحمد موحد را بخاطر شرکت در مراسمات فاتحه خوانی موردشماتت قرار داده بود.
کد خبر: ۶۶۹۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵ 20 October 2018

تابناک کهگیلویه و بویراحمد / سیاسی ، برخی چهره های سیاسی چنان مورد توجه و زیر ذره بین قرار دارند که موافقان و مخالفان آنان از هیچ فرصتی برای حمله یا دفاع از وی نمی گذرند. این روزها شبکه های اجتماعی برای همه افراد موقعیتی ایجاد کرده است که در سریعترین زمان ممکن بدون از کمترین هزینه و مشورت ، تولیدات ذهن خود را با جمع زیادی به اشتراک بگذارند.
سید محمد موحد از جمله افراد کاریزمایی است که کوچکترین اقدام اجتماعی ،سیاسی و یا فرهنگی وی می تواند به محل مناقشه تبدیل شود.
یکی از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام در پستی موضوع«فاتحه خوانی» ها رفتن سید محمد موحد را حرکت سیاسی وی تلقی کرده و از وی انتقاد نموده است. از طرف دیگر یکی از رسانه های محلی این اقدام اینستاگرامی را مورد نقد قرار داده است. و به دفاع از سید محمد موحد پرداخته است.
پس از درج پستی در یک پیج اینستاگرامی که فاتحه خوانی های موحد را سیاسی می داند سایت راک نیوز هم به انتقاد از مطلب این پیج اینستاگرامی پرداخته است .

در نقد مطلب آمده است : دربرشی از یک فیلم سینمایی در مستند واقعیت مجاز!! که همین چندی پیش پخش شده بود، دعوای یک زن وشوهر را در جلوی قاضی نشان میداد که زن خطاب به قاضی می گفت : آقای قاضی این آقا ۳تا گوشی موبایل داره و روی هریکی شون دوتا سیم کارت هست یعنی ۶تا خط داره برای چه می خواد این همه خط را. مرد درحالی که گوشی ها در دستش بود به قاضی گفت اینها هیچ کدامشون هوشمند نیستند و از این خانم بپرسید که چرا وقتی ما یک غزل حافظ را دراینستاگرام میزاریم حتی یه لایک هم نمی خوره اما وقتی این خانم نیم بیت میزاره تو پیجش گر و گر لایک می خوره؟!.

بدون توجه به سرنوشت فیلم و بدون تعمیم دادن موضوع به کل خانم ها امابه نظر می رسد خیلی ها به این فرصت پی برده اند که ساختن پیج هایی در شبکه های مجازی با نام خانم ها و عکس آنها می تواند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد حالا مخصوصا وقتی به پسوند نام یک دختر قومیت وی را هم اضافه کنید مخاطبان بیشتری را جذب یکی از دو ویژگی صفحه خود خواهد نمود.

در ادامه این گزارش اینگونه آمده است : هفته گذشته در یک صفحه شخصی در اینستاگرام که نام صاحب صفحه برگرفته از نام یک دختر بعلاوه قومیت لر بوده تصویری از سیدمحمد موحد نماینده اسبق کهگیلویه بزرگ منتشر شده بود. در پایین تصویر نیزمتنی درج شده بود که درآن سیدمحمد موحد را بخاطر شرکت در مراسمات فاتحه خوانی موردشماتت قرار داده بود.

دراین زمینه دو نکته قابل توجه است یک اینکه آیا واقعا حضور مستمر موحد در چنین مراسماتی می تواند بار ایرادی به همراه داشته باشد و دوم اینکه پشت صحنه گردانندگان این صفحه می توانند چه کس یا کسانی باشد به آن پرداخته خواهد شد. بنابراین سوال این است که براستی حضور مستمر موحد در مراسمات ختم و تشییع وارتباط با ریش سفیدان می تواند چه ظلمی در حق کهگیلویه یا هر کس دیگری داشته باشد ؟ البته پاسخ دادن به چنین سوالی چندان دشوار به نظر نمی رسد چرا که وقتی اسلام به صله رحم تاکید فراوانی داردبنابراین حضور مستمر نه تنها گناه نبوده بلکه امر مستحبی است که ضمن ابراز همدردی با خانوادگان داغ دیده می تواند بخشی از آن نیز،بقول عامه مردم ادای دین به کسانی باشد که در روزهایی که وی داغدار بود تنهایش نگذاشتند و بطرق مختلف با ایشان همدردی نمودند.

نکته مهم تر اینکه درحال حاضر محمد موحد یک شهروند معمولی است که وقتش مختص خود و خانواده اش می باشد و مسئولیت ومنصبی ندارد که درقبال آن وقت و زمانی که مختص موکلین وی بوده بدون رضایت آنها صرف فاتحه خوانی نموده باشد،وگمان رود ظلمی در حق آنها کرده باشد، بنابراین به نظر می رسد نگارنده یا نمی داند موحد نماینده و دارای سمت نیست یا سرفلش نقد را اشتباهی دستش دادند.

بهرحال این عجله برای تخریب موحد درحالیکه بیش از یکسال وچند ماه تا انتخابات آینده مجلس مانده و از طرفی هیچگونه آرایش سیاسی در کهگیلویه بزرگ رقم نخورده چه برای جمع آوری مخاطب باشد وچه سو ء استفاده از مخاطبان گردشده به هر طریق ممکن نوعی بد اخلاقی است که شائبه ترس از رقیب را می تواند از هر احتمال دیگری پر رنگ جلوه دهد .

اما چه کس یا کسانی  گرداننده یا خط دهنده به چنین صفحاتی باشند یا نباشند باید این را نوعی دفاع بد و حتی تخریب رقیب موحد دانست که گمان نمی رود نماینده فعلی از چنین اقدامات عجولانه  وغیر حرفه ای اطلاعی داشته باشد اگرچه دیگر مطالب و کلیپ های منتشره در این صفحه نمی تواند تمایل صاحب صفحه را به نماینده فعلی کهگیلویه بزرگ کتمان کند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
موحد همیشه در قلب ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
موحد این دوره 4 سال وقت داشته که هم در کارهای عدل هاشمی سنگ اندازی کند هم خودش همه را ببینه و ازشون رای بخواهد ! حال اگه قبول شد هر چی می خواهید بگید . بابا موحد تموم شد ول کنید بزارید به محاسبه عملکردش برای اون دنیا بپردازه
کهگیلویه بزرگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
موحد با برنامه ریزی خواهد آمد و دیگر پولهای جمع آوری شده قرار گاه خاتم هم اگه بابت بنزین ماشین ها و غذاها و توزیع چک پول در تک تک خونه ها جوابگو نخواهد بود و ایشان برنده واقعی انتخابات خواهد بود موحد دوستت داریم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
باباموحد دیگه برا کهگیلویه مهره سوخته هست به چه امیدی منتظرشین؟به این امید که۱۶سال فقط وفقط برایدعده ای خواص بوده وکهگیلویه روبه منجلاب ومحرومیت کشونده؟ای داد بیداد ازاین قوم بی متفکر.البته از ماست که برماست تااین طرز فکرمونه حقمونه که در محرومیت بمونیم.....التماس تفکر نه تعصب بی جا؟؟؟؟۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
موحد هیچ وقت مهره سوخته نخواهد شد مهره ای است که باید دربهترین جا ازش محافظت بشه مهره ای عتیقه وگرانبها هست این همه تخریب وبدگویی ازموحد نشانه عظمت وبزرگی ایشان هست درخت میوه دار بیشتر ازهمه درختها سنگ میخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
تجربیاتش خوبه ولی اینکه بخواد دوباره کاندید بشه به نظرم بی توجهی به مردم و سرنوشت منطقه است چرا که ضمن انجام اقدامات خوب اما برخی اقدامات وی باعث مهاجرت های گسترده کهگیلویه به یاسوج شد.
برخی می گن آب و هوا باعث شده که کهگیلویه ای ها به یاسوج مهاجرت و سرمایه گذاری کنند در صورتی که اگز اینگونه بود گچسارانی ها و باشتی ها باید بیشتر می رفتند یاسوج اما نرفتند
عامل مهاجرت های گسترده از کهگیلویه متاسفانه بخش زیادی ش متوجه سید محمد موحد است.
در جواب حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
اگه مهره سوخته است چرا با وجود اینکه در حال حاضر مسولیتی نداره و یک شهروند عادی است روزانه بیشتر از مجمع نمایندگان استان ارباب رجوع داره اونم از سراسر کشور تازه همه هم راضی از دفترش میرن بیرون و خوشحال بابا اونی که سوخته است موحد نیست رقیبانش هستن که در حال سوختن هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
موحد نماینده همه مردم لر تبار خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
موحد شکم پرست و پول دوست و قدرت دوست ب تمام معناست.خدایش بیامرزد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار