کد خبر: ۵۴۹۸۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹ 09 January 2018
غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور در این باره که مسؤول مستقیم برنامه و بودجه در کشور شخص رئیس‌جمهور است، اظهار داشت: رئیس‌جمهور در ۵ سال گذشته اختیار داشت هم هدفمندی را اصلاح و هم یارانه نقدی اقشار پردرآمد را حذف کند و هم اختیار داشت قیمت بنزین را افزایش بدهد که تاکنون دست به چنین کاری نزده است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما مسؤولیت ایشان را به استناد قانون اساسی در زمینه برنامه و بودجه قبول داریم، بنابراین رئیس‌جمهور مسؤول کل برنامه و بودجه باشد و این مسؤولیت را به گردن مجلس نیندازد. نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور تاکید دارد اگر تبصره‌های ۱۴، ۱۸ و ۱۹ لایحه بودجه مورد توجه قرار نگیرد، در واقع لایحه بودجه دولت نیست، گفت: دولت این اختیار را دارد که بنزین را گران کند یا یارانه نقدی مدنظر قانون هدفمندی را حذف کند، دولت ۵ سال چنین اختیاری داشته است اما تاکنون به آن عمل نکرده است و حالا می‌خواهد بار این موضوعات را به گردن مجلس بیندازد.

وی تاکید کرد: اما مجلس این مسؤولیت و اختیار را تقدیم دولت می‌کند. رئیس‌جمهور می‌خواهد بار این مسؤولیت را به دوش مجلس بگذارد، در حالی که مجلس متوجه این امر است و تاکید داریم رئیس برنامه و بودجه کشور باید این امور را انجام دهد. تاجگردون در پاسخ به صحبت رئیس‌جمهور در این زمینه که مجلس اگر لایحه بودجه را تغییر می‌دهد باید پاسخگوی مردم باشد، بیان داشت: مجلس تغییری در لایحه بودجه و تبصره‌های مدنظر دولت نداده است، دولت خواسته است ۳۷ هزارمیلیارد تومان یارانه نقدی بدهد و کمیسیون تلفیق قبول کرده است، دولت عنوان کرده که می‌خواهد یارانه عده‌ای را قطع کند و در کمیسیون همین موضوع پذیرفته شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار