کارگران شهرداری یاسوج مطالبات ۶ و ۹ ماه از شهرداری دارند و به همین دلیل در دیدار با استاندار خواستار رسیدگی به این وضع و پرداخت حقوق خود شدند.
کد خبر: ۱۰۶۹۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸ 28 September 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج در سینما انقلاب که محل برگزاری یادواره شهدای تجمع و ضمن دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

کریمی از کارگران فضای سبز به نمایندگی از دیگران خطاب به استاندار با اشاره به اینکه چند ماه حقوقی دریافت نکردند گفت: اگر اعتراض کنیم به اخراج و جابه‌جا شدن تهدید می‌شویم.

وی ادامه داد: مهر از راه رسیده و بچه‌هایشان را باید به مدرسه بفرستیم اما پولی نداریم که برای آنها لوازم التحریر و کیف و کفش بخریم چگونه به آنها بگویم که شهرداری به ما حقوق نداده بچه ‌‌که این مسایل را درک نمی‌کند.

کریمی با انتقاد از وضعیت شهر یاسوج گفت: به عنوان یک شهروند سوالی که داریم اینکه پل، پارکی در یاسوج احداث نشده خیابان‌ها هم آسفالت درست و حسابی ندارند زیرگذری هم که ساخته نشده این پول‌ها که در شهرداری است کجا می‌رود؟ 

در ادامه سید علی احمدزاده سپس از نستهن مقدم شهردار یاسوج دعوت کرد در میان کارگران حاضر و پاسخ‌گوی عدم مطالبات باشند.

وی گفت: کارگران فضای سبز می‌گویند ۹ ماه است حقوق دریافت نکردند و نیروهای شرکت هم ۶ ماه است که پولی برای آنها واریز نشده است.

احمدزاده خطاب به کارگران افزود: شهرداری‌ها حقوق‌بگیر دولت نیستند  و همه آنها خودگردان هستند و باید درآمدزایی کنند تا بتوانند حقوق کارگران را پرداخت کنند ما هم نمی‌توانیم به شهرداری‌ها پول بدهیم که حقوق شما را پرداخت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهردار و شورای شهر یاسوج تلاش کنند درآمد زایی داشته باشند و از این محل حقوق کارگران را پرداخت کنند، گفت: کاری که از دست ما برمی‌آید این است که هرازگاهی با وزارت کشور برای پرداخت حقوق مکاتبه کنیم و آنها هم از محل‌هایی مثل ارزش افزوده و آلایندگی شرکت نفت و گاز که مختص یاسوج نیست مبالغی پرداخت می‌کنند که کفاف همه حقوق کارگران را هم نمی‌دهد.

احمدزاده عنوان کرد: این پول باید صرف فضای سبز و ایجاد بلوار شود اما به جای این کارها صرف حقوق شما می‌شود و ما چون می‌دانیم شهرداری درآمدی ندارد بازرسی نمی‌کنیم که چرا بلوار و فضای سبز احداث نشده است، پولی در حساب شهرداری بود و پیمانکار می‌خواست برداشت کند که با آقای نگین‌تاجی صحبت کردیم که اجازه دهد پول مستقیم به حساب شهرداری برود تا بتواند حقوق کارگران را پرداخت کند.

در ادامه شهردار یاسوج با بیان اینکه اقدامات فضای سبز و مبلمان شهری در دوره پنجم شورای شهر و یکسال اخیر شورای ششم در مقایسه با ۱۵ سال گذشته قابل مقایسه نیست، افزود: در این دوره پروژه ۳۰ سال زمین مانده را کار کردیم، مردم از ما کار می‌خواهند و حق هم حق کارگران است.

وی با بیان اینکه شهرداری بیش از ۱۳۰ میلیارد از دستگاه‌های دولتی طلب دارد، خطاب به استاندار گفت: در جلسه شورای برنامه‌ریزی اجازه دادید که از طلب‌‌مان را از حساب دستگاه‌های بدهکار برداریم ضمن اینکه ما در مدت ۴ سال بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته را پرداخت کردیم.

مقدم با بیان اینکه در دوره پنجم و ششم همه چیز بر مدار حرکت می‌کند، گفت: چاله چوله‌های مالی که شهرداری با آن مواجه است ارثی است که از گذشته به ما رسیده است و امروز عده‌ای می‌خواهند در حضور استاندار مسیر را به انحراف بکشانند که از استاندار تقاضا می‌کنم تیم حقیقت ‌‌‌یابی برای بررسی عملکرد شهرداری بفرستند.

در ادامه استاندار به صحبت‌های مقام در خصوص به انحراف بردن مسیر توسط کارگران واکنش نشان داد و گفت: آقای مقدم این‌ها برادران ما و کارگران شهرداری هستند که دنبال مطالباتشان هستند.

احمدزاده با بیان اینکه شرکتی که پول کارگران را برده در چنگال قانون گرفتار خواهد شد، گفت: قول می‌دهم از شهرداری حمایت کنیم تا  مطالباتی که از دستگاه‌های دولتی دارد را بگیرد و حقوق شما کارگران را پرداخت کند.

احمدزاده عنوان کرد: همین امروز با رئیس کل دادگستری استان صحبت می‌کنم و اجازه می‌گیریم که شهرداری بتواند بخشی از مطالبات خود را از حساب دستگاه‌های دولتی‌ بدهکار که در خزانه پول دارند  برداشت کنند و اگر بتوانیم اجازه برداشت ۲۰ میلیارد بگیریم مشکل حل خواهد شد.

احمدزاده در پایان به نمایندگی از مجموعه دولت از کارگران شهرداری یاسوج عذرخواهی کرد و ابراز امیدواری کرد بتواند مشکل کارگران را حل و فصل کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار