خطبه های نماز جمعه این هفته شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد متاثر از اتفاقات اخیر در برخی شهرهای کشور در پی درگذشت یک خانم بود .
کد خبر: ۱۰۶۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۸ 24 September 2022

قرار نیست به خاطر یک تذکر بدحجابی کشور دچار هرج و مرج شود

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، خطبه های نماز جمعه این هفته شهرهای مختلف استان متاثر از اتفاقات اخیر در برخی شهرهای کشور در پی درگذشت یک خانم بود .
قرار نیست به خاطر یک تذکر بدحجابی کشور دچار هرج و مرج شود
آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با بیان روایتی از ائمه اطهار گفت: راست‌گفتار باشید در رفتار و کردار صداقت داشته باشید صداقت و راست رفتاری از علائم انسان متقی است.
امام جمعه شهر یاسوج گفت: رفتارهای دروغین و دروغ کلید خیلی از انحرافات و شرارت هایی است که در جامعه دیده می‌شود خیلی از کشت و کشتارهای کنونی بر اساس دروغ طراحی می‌شود و خانواده‌ای که دروغ در آن وجود داشته باشد آن جامعه و خانواده هرگز روی امنیت را نخواهد دید.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: انسان باید متعهد به عهدها باشد پیمانی که با رفقا و خانواده و قرآن و دین و قانون دارد وفا کند انسان باید در چارچوب قانون زندگی و حرکت کند با بی قانونی سنگ روی سنگ بند نمی‌شود با بی‌قانونی امنیت در جامعه ایجاد نخواهد شد.
وی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: برخی رفتارها خیانت به کشور اسلام و دین است برخی رفتارها و نوشتارها و موضع گیری های نابجا خیانت است و لذا باید مراقبت داشته باشیم کسی که پرچم و مسجد و حجاب را نمی‌بیند و زیبایی آن را درک نمی کند کور است هر چه قدر خورشید نورانی‌تر باشد هیچ اثری در این افراد نخواهد داشت.
این خطیب جمعه افزود: وقتی می‌گوییم حجاب قانون خداست برخی آن را قبول ندارند برخی ها کور هستند و نمی‌فهمند مثل دوران پیامبر که وقتی معجزات الهی را به آنها ارائه می‌کرد جاهلانه می گفتند جادو و جنبل است؛ حضرت عیسی می‌گفت که من کور مادرزاد را شفا می‌دهم اما برای آدم احمق و بی عقل نمی توانم کاری انجام دهم اگر فردی از مسیر اخلاقیات خارج شود دیگر درمان نخواهد شد.
وی به مناسبت‌های مختلف از جمله رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام حسن مجتبی و همچنین شهادت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام اشاره کرد و گفت: اگر ائمه اطهار نبودند هدایت گری در جامعه نبود و جهان در ظلم و تاریکی فرو می رفت هر جامعه ای که در مسیر انبیا حرکت نکند در تاریکی خواهد بود.
قرار نیست به خاطر یک تذکر بدحجابی کشور دچار هرج و مرج شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج گفت: پشت این فتنه‌ها جریان استکبار و صهیونیست ها و آل سعود و منافقین هستند پلیسی که حافظ نظم و انضباط است چرا باید مورد هدف قرار گیرد لذا از نیروی انتظامی با همه وجود حمایت می‌کنیم و کسانی که فتنه گری کردند را محکوم می‌کنیم باید در اسرع وقت محکوم و مجازات شوند.
وی گفت: نیروی انتظامی باید با قدرت در برابر کسانی که هتک حرمت می‌کنند ایستادگی کند شرکت در تجمعات این چنینی جرم است و هر کسی در این تجمعات شرکت کند باید مورد پیگرد قضایی قرار گیرد و مردم مراقب باشند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج گفت: خانمی حجاب را رعایت نکرده به او تذکر دادند هر چند ما هم در مرگ او متاسف هستیم و به خانواده او تسلیت می‌گوییم اما قرار نیست در یک اتفاق همه کشور دچار هرج و مرج شود.
وی با بیان اینکه در کشور ما عده‌ای با وقوع یک حادثه فتنه انگیزی می کنند گفت: پشت سر همه اینها آمریکا و اسرائیل و آل سعود قرار دارند و امروز که ایران قدرت جهانی شده آن‌ها نمی‌توانند این قدرت و پیشرفت را ببینند.
حسینی با انتقاد از آل سعود و دوگانگی رفتار و گفتار آن‌ها گفت: در مورد زنان ما حرف می‌زنند آنها که اجازه رانندگی به زنان خود را هم نمی‌دهند اما متاسفانه عده‌ای در مسیر اسرائیل و آل سعود حرکت می‌کنند مسجد پلیس و آمبولانس آتش می‌زنند، با آمبولانس چه کار داشتند و این به جز فتنه انگیزی نیست.
وی افزود: از ارزش های انقلابی و دینی حجاب و عفاف یک قدم عقب نشینی نمی کنیم.
در جنگ تلخ روایت‌ها قرار داریم
حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در خطبه‌های عبادی_سیاسی جمعه این هفته دهدشت یکی از مصادیق مهم تقوی را تقوی فضای مجازی عنوان و اظهار کرد: گا‌ها ارسال برخی شایعات فضای مجازی باعث بدبینی به حکومت دینی و تبلیغ علیه دین می‌شود، نباید هر خبری را بدون منبع موثق ارسال کرد، فردا روزی همه باید در محضر خدای متعال پاسخگو باشیم.
امام جمعه دهدشت گفت: دلیلی ندارد اگر با کسی همفکر و هم عقیده نیستیم بر علیه او حرف ناصواب بیان کنیم و انتشار بدهیم.
وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه صله رحم تنها مربوط به دید و بازدید‌ها نیست افزود: یکی از مصادیق صله رحم، صله رحم مالی است، در آستانه بازگشایی مدارس هستیم این فرصت مهمی است که برای کسانی که توانایی خریدن لوازم‌التحریر و البسه برای فرزندان خود ندارند را دستگیری کنیم.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر از صله رحم فکری به عنوان دیگر مصادیق صله رحم نام برد و بیان کرد: هر کسی در هر تخصصی که دارد می‌تواند آن را به دیگران یاد بدهد.
امام جمعه دهدشت در خطبه دوم حضور رییس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را یادآور شد و اظهار کرد: در این تریبون جهانی به دشمنان جهان گفته شد تفکر سلیمانی همچنان ادامه دارد.
وی فرصت عضویت ایران در پیمان شانگ‌های را مهم برای کشور عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر عظیم فکری، معدنی، انرژی و کریدور جمهوری اسلامی، برای شانگ‌های مهم بود که ایران عضو آن شود و این کمتر از یکسال اتفاق افتاد.
وی بیان کرد: اکنون که شرایط جهانی روسیه و چین را مقابل اروپا و آمریکا قرار داده، این عضویت برای ایران مهم است و باید از این ظرفیت بهره کافی را ببریم.
امام جمعه دهدشت از هفته دفاع مقدس به عنوان دفاع از ارزش‌های انسانی و تمامیت ارضی و دفاع از شرف و دین و عزت جمهوری اسلامی ایران نام برد و تصریح کرد: زمانی که چیزی نداشتیم هیمنه استکبار را به خاک کشاندیم، امروز فرزندان امت حزب‌الله به رهبری امام کاری کردند در هر کجای دنیا دشمن بخواهد نقشه‌ای طراحی کند باید از ملت ایران اجازه بگیرد.
وی عنوان کرد: روزی صیادان ما برای گرفتن ماهی از خلیج فارس باید از دشمن اجازه می‌گرفتند، اما امروز دشمن برای عبور از خلیج فارس باید فارسی صحبت کند و اجازه ندارد کیلومتر‌ها به سرزمین ما نزدیک شود و این‌ها همه از دفاع مقدس است.
وی تحولات در مرز‌های آذربایجان و ارمنستان را برای ایران اسلامی مهم خواند و گفت: ما در این مسئله با کسی تعارف نداریم رژیم غاصب صهیونیستی اجازه دهد کشور‌های منطقه خودشان تصمیم بگیرند اگر فکر می‌کند فضای زمینی بر ملت ایران بسته خواهد شد این اتفاق نخواهد افتاد، هم آمریکا و هم رژیم غاصب و هم نوکرانشان در منطقه بدانند جمهوری اسلامی بر سر تمامیت ارضی و حاکمیت ملی خود و منطقه و با کسی تعارف نخواهد کرد.
وی بازگشایی مدارس را یادآور شد و خطاب به فرهنگیان گفت: شکل‌گیری فرزندان ایران زمین در اختیار شماست، باید با تلاش و پشتکاری در ابعاد مختلف علمی برای دانش‌آموزان نهایت تلاش را انجام بدهیم.
وی فرا رسیدن رحلت پیامبر عظیم‌شأن اسلام، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را تسلیت گفت.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: این روز‌ها در جنگ تلخ روایت‌ها قرار داریم، دشمن شمشیر از غلاف بیرون کشانده و با یک برنامه‌ریزی بسیار سنگین و جنگ تمام عیار رسانه‌ای به جنگ با اعتقادات و ارزش‌های ایران اسلامی آمده است.
امام جمعه دهدشت با بیان این که امروز دشمن رویه خود را تغییر داده تا جایی که شهر ما را تحت تاثیر این آشوب‌ها قرار داده است گفت: از حوادث تلخ به وجود آمده اظهار تاسف می‌کنیم، اما باید مراقب باشیم، دشمن دنبال پروژه بی‌ثباتی و آشوب و اخلال در زندگی‌ها است.
وی بیان کرد: مسئله، مسئله حجاب نیست چرا که اگر دفاع از حقوق زن بود چادر از سر خانم‌ها نمی‌کشیدند، هدف، اسلام اهل بیتی است.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر اظهار کرد: خسارت زدن به اموال عمومی، تخریب بانک‌ها، آتش‌زدن پرچم جمهوری اسلامی، تعرض به ماموران انتظامی و... آیا این‌ها دلشان برای ایران می‌سوزد؟
امام جمعه دهدشت خواستار توصیه والدین به فرزندانشان شد که در این تجمع‌ها حضور پیدا نکنند.
وی با بیان این که صف منتقدین و آشوبگران از هم جداست گفت: حضور کسانی که لر زبان نیستند در آشوب‌ها نشانه آشکار فتنه و آشوب از خارج شهرستان است، به خانواد‌ه‌های داغدیده تسلیت عرض می‌کنم، امروز شهر ما نیاز به آرامش دارد.
مردم نباید سیاهی لشکر دشمن شوند
حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی اکبر راوند امام جمعه دیشموک در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته به بحث شناخت و بصیرت اشاره کرد و گفت: هر انسانی شناخت کافی داشته باشد به سعادت می‌رسد.
وی با بیان اینکه، رمز موفقیت انسان معرفت و شناخت می‌باشد، تصریح کرد: دین فقط نماز، زکات و رفتن به مسجد نیست و بصیرت باید باشد، اصل ایمان این است که علم و معرفت باشد و دین باید با استدلال، معرفت، برهان و منطق کامل باشد.
راوند به سفر ریاست محترم جمهور به مجمع سازمان ملل اشاره کرد و گفت: این مجمع محلی برای بررسی و حل مناقشات جهانی است.
امام جمعه دیشموک تشریح کرد: رئیسی در این مجمع شرکت و جلسات خوبی داشته است، رئیس جمهور ما در این مجمع دشمنی دشمنان اسلام و ایران اسلامی را بیان، از حق ایران دفاع و چهره واقعی آمریکا را به دنیا معرفی کرده است.
راوند با بیان اینکه، رئیس جمهور ایران در این مجمع با بالا بردن عکس سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد اظهار کرد: آمریکا که دم از حقوق بشر می‌زند خودش داعش را درست کرده است.
خطیب نماز جمعه دیشموک به عضویت ایران در شانگ‌های اشاره کرد و گفت: عضویت ایران در مسیری که باعث پیشرفت شود با اهمیت است، عضویت در شانگهای در کنار چین و روسیه باعث توسعه و خنثی سازی تحریم‌ها می‌شود و تحریم‌ها هیچ اثری ندارد.
راوند به تلاش دشمنان اسلام و کشور جمهوری اسلامی ایران اشاره و بیان کرد: دشمنان با ضربه زدن به اسلام و دین و مردم کشور ما، به دنبال نابودی اسلام و کشور جمهوری اسلامی ایران هستند.
امام جمعه دیشموک اذعان کرد:دشمنان با ۸۰۰ ماهواره که ۱۱۶ ماهواره فقط ایران را پوشش میدهد و شبکه‌های ماهواره‌ای با ۲۶۰ شبکه زبان فارسی که فقط برای ایران برنامه‌های رایگان دارند وبه صورت رایگان برنامه‌های مختلف پخش می‌کنند، این در صورتی است که برای کشور خودشان، مردم باید هزینه پرداخت کنند تا تلویزیون نگاه کنند.
راوند تصریح کرد: همه‌ی این تلاش، ترفند و برنامه‌های دشمنان فقط با هدف نابودی کشور ایران و اسلام است که موفق نمی‌شوند.
امام جمعه دیشموک به اتفاقات اخیر کشور هم گریزی زد و گفت: تمام دشمنان اسلام و ایران اسلامی یک خانم را بهانه و بر علیه کشور و اسلام جریان‌سازی می‌کنند و حمایت می‌کنند تا کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند که مردم نباید سیاهی لشکر دشمن شوند.
راوند بیان کرد: دشمن اهدافی دارد و این‌ها بهانه است و مشکلشان با اسلام است، کسانی که قرآن، مسجد و پرچم امام حسین را آتش میزنند، سر بسیجی و نیروی انتظامی ما را میبرند، این یعنی برای یک خانم و اسلام ناراحت نیستند، بلکه این‌ها همه فقط با هدف نابودی اسلام است.
امام جمعه دیشموک به دیگر اهداف دشمنان با سوء استفاده از برخی اتفاقات اشاره کرد و گفت: این‌ها هدفشان زیر سوال بردن اربعین و همچنین تحت شعاع قراردادن عضویت ایران در شانگ‌های و سفر ریاست محترم جمهور به مجمع سازمان ملل است.
راوند اضافه کرد: دشمنان و آشوبگران با تخریب و آتش زدن مسجد، قران و شهید کردن بسیجی و آتش زدن پرچم امام حسین و شعار دادن علیه اسلام و رهبری، دنبال براندازی نظام هستند.
امام جمعه به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: در دفاع مقدس تمام کشور‌های دنیا مقابل ایران بودند.
وی اضافه کرد: باید شهدا و پیام شهدا را در زندگی الگو قرار دهیم.
راوند، به سی ام صفر و شهادت امام رضا (ع) هم اشاره و متذکر شد: بی توجهی والدین به بی دینی فرزندان باید مورد توجه باشد و به توجه فرزند به موضوعات دینی اهمیت داده شود.
دشمن از جلال و جبروت اربعین عصبانی است
حجت الاسلام سید امین الله حجازی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اظهار کرد:امام حسین ع در روایتی فرمودند دشمن می‌خواهد خون مردم ریخته شود تا موانع سر راهشان نیز برای رسیدن به امیالشان برداشته شود، که مومن باید در این زمینه هوشیار باشد.
حجت الاسلام حجازی گفت: همه نظاره کردیم که عظمت وشکوه اربعین امسال را هیچ رسانه‌ای توان نمایش آنرا نداشت و هرکسی به نوعی به زوار حسینی در عراق پذیرایی و خدمت رسانی می‌کردند و این مهم بخشی از عظمت راه امام حسین ع است.
وی افزود:درجریان زلزله هایتی ارتش آمریکا گزارش داد که ظرف پنج ماه ۹میلیون غذا داده، اما دراربعین بیش از ۵۰۰میلیون پرس غذا به زوار اربعین داده شد که این اقدام بی نظیر است.
امام جمعه گچساران ادامه داد:دشمنان خیلی احمق هستند که بخواهند با مکتب عاشورا مقابله کنند و ملت عراق واقعا غوغا به پا کردند و از اقصی نقاط عالم افراد بسیاری در راهپیمایی اربعین حاضر شدند و دشمن از این جلال و جبروت عصبانی و نگران شد.
خطیب جمعه گچساران گفت:پیروزی بزرگ اسلام بر جهان کفر در دوران دفاع مقدس را به همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم، جانفشانی‌ها و رشادت‌ها دراین دوران به ثبت رسید و این عزت و اقتدار مرهون فداکاری‌های دفاع مقدس است.
وی افزود: رهبر انقلاب فرمودندکه دفاع مقدس مردم را یکپارچه کرد و همه دست به دست هم دادند و دشمن برای ابد شکست خورد و دیگر خواب چنین فضولی را هم نخواهد دید.
امام جمعه گچساران ادامه داد: تبیین ارزش‌های دفاع مقدس باید برای نسل جوان مان تبیین شود و آن‌ها را آگاه کرد و دفاع مقدس نشان داد که صیانت کشور با مقاومت و ایستادگی میسر خواهد شد.
حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:خیلی احماقانه است که کسی نیروی انتظامی کشور خودش و امنیت مملکتش را تضعیف کند و درحالی که اجازه نخواهیم داد، کسی نیروی انتظامی مقتدر کشورمان را تضعیف کند‌ای کسانی که به نوعی فریب خوردید بفهمید جایگاه نیروی انتظامی را درحالی که این آرامش و امنیت به تلاش نیرو‌های مسلح ما بدست امده است، دشمن واقعی مردم نیز آمریکا، اسرائیل و استکبار جهانی است.
وی افزود:آغاز ماه مهر را به همه دانش آموزان، دانشجویان و معلمین گرامی تبریک عرض می‌کنم، فراگیری علم در هر شرایط و هر زمانی ضروری است و همه تلاش کنید از وقت مان استفاده بهنیه درراستای فراگیری علم داشته باشیم و باید دانش آموز عالم و با اخلاق وبا سواد و دشمن شناس بار بیاید تا دشمن نتواند رخنه وموج سواری کند.
امام جمعه گچساران اضافه کرد:پیمان شانگ‌های بررسی کرد و از ایران دعوت کرد و دیدند که ایران جایگاه‌های مهمی درجهان دارد و امنیت پایدار دارد و در ناامن‌ترین نقطه جهان امن‌ترین است آن‌ها حساب شده پذیرفتند و باید به برخی نادان‌ها گفت که نیمی از جمعیت جهان عضو این پیمان هستندو یک سوم اقتصاد جهان را دارد و ایران نیز گام‌های موثری برای خنثی کردن تحریم‌ها برداشته است.
خطیب جمعه گچساران گفت:رییس جمهورکشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل گفتند که ما با تروریسم مقابله کردیم و چرا به مردم جهان دروغ می‌گویید واین ما بودیم که از حقوق بشر دفاع کردیم. هزاران زن و مرد بی گناه زیر چکمه‌های پلیس آمریکایی‌ها له شدند، اما آن‌ها چرا جوابگونیستند.
حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:دراین چند روزآشوبگران صدمات و لطماتی به اموال عمومی وارد کردند و این کشته سازی‌ها را چه کسی باید پاسخ دهند و این همه سلاح کشف شده را که لازم است مردم بدانند که دشمن فتنه و توطئه می‌کند و این آشوب‌ها برای این است که عظمت اربعین جهان را تکان داد دوم عضویت درپیمان شانگ‌های بود که اینکه رئیس جمهور درمجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کردند و آن‌ها را رسوا. اما دشمن می‌خواهد جلوی این عظمت را بگیرند که کور خواندند و دشمنان نیز رسوا خواهند شد.
باید اساساتح جریحه دار شده افکار عمومی را به رسمیت شناخت
حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با دعوت همگان به رعایت تقوی الهی تصریح کرد: اسلام ناب محمدی و آموزه‌های آن مثل ایمان و عمل صالح و معنویت و عدالت و عقلانیت و ظلم ستیزی و مظلوم یاوری و شجاعت صبر و زهد و تقوا و توکل و شهادت طلبی و برکت انقلاب ۵۷ در امت ما احیا و تقویت شد و با هم این سرمایه عظیم در دفاع مقدس به پیروزی رسیدیم.
وی افزود: یکی از عامل‌های پیروزی ما در دفاع مقدس فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بود مکتب اهل بیت علیهم السلام به دلیل اتکاء به بعثت و غدیر و فاطمیه و عاشورا و انتظار، عامل حرکت و پیروزی ملت ما بود معرفت و محبت آل الله و اطاعت از آل الله و توسل و تمسک به آن ذات مقدس و دعا و زیارت و اشک برای سیدالشهدا باعث پیروزی ما شد یعنی دفاع مقدس به برکت حسین بن علی علیه السلام بود رزمندگان دفاع مقدس با توسل و استعانت از ائمه اطهار حماسه‌ها خلق کردند.
صلواتی با بیان اینکه سومین عامل پیروزی ما در دفاع مقدس اطاعت و پیروی از ولایت فقیه بود تاکید کرد: امام راحل و عظیم الشان خود به خدا و اهل بیت متصل بود و رزمندگان و امت را هم به خدا و اهل بیت اتصال داد و مردم همراهی کردند یعنی رمز پیروزی ما و ماندگاری دفاع مقدس ولایت فقیه بود آنچه موفقیت در طول این چهل و چند سال داشتیم به برکت ولایت فقیه است، چهارمین عامل پیروزی ما در دفاع مقدس مردم بودند و انقلاب ما و دفاع مقدس در سایه حضور و همراهی مردم به پیروزی رسیدند به برکت انقلاب مردم متحول شدند ایمان و اخلاص مردم ایثار و مقاومت مردم و در صحنه بودن مردم باعث پیروزی ما شد.
صلواتی خاطرنشان کرد: عامل پیروزی ما در دفاع مقدس وحدت و همدلی و یکپارچگی مردم بود این وحدت حول محور ولایت بود و در واقع جبهه و دفاع مقدس میدان بروز وحدت و همدلی مردم بود و مردمی که با هم وحدت داشته باشند در برابر تهدید‌ها محکم می‌ایستند امروز جامعه ما به کشور ما و محور مقاومت برای غلبه بر دشمنان و پیشرفت به همین عناصر دفاع مقدس محتاج و نیازمند است و این عناصر جامعه و کشور ما را بیمه میکند.
امام جمعه قلعه رئیسی یادآور شد: نماز جمعه این هفته به یاد شهید والامقام عزیزالله انجام از روستای انجیر سیاه برگزار می‌شود شهیدی که در یک خانواده مذهبی و اصیل تربیت شد اهل احترام به پدر و مادر و دلسوز و مهربان بود و در کلاس درس و مدرسه اهل نظم و رعایت و تلاش و کوشش و اهل درس و اهل نماز و دعا و نیایش بود در دورترین نقاط استان در سنگر تعلیم و تربیت حاضر شد و معلمی متدین و متخلّق به اخلاق الهی و انسانی بود بشاش و خندان بود اهل زهد و تقوا و بصیرت بود و در دفاع مقدس آگاهانه عازم جبهه حق علیه باطل شد و ندای امام راحل را لبیک گفت برای دفاع از اسلام و انقلاب و آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی جان خویش را در کربلای ۵ تقدیم کرد در وصیتنامه اش هم به ولایت مداری تاکید می‌کند و می‌فرماید امام را تنها نگذارید به مسئولان سفارش می‌کند که برای خدا و بر مبنای دستورات دین اسلام عمل کنید.
وی با بیان اینکه قبر مطهر این شهید در یک منطقه خالی از سکنه در یک مسیر بسیار ناهموار و صعب العبور قرار دارد تصریح کرد: از مسئولان شهرستان لنده و بخش چاروسا و مسئولان استان از فرماندار متعهد و جوان لنده انتظار است که برای تسهیل زیارت پدر و مادر این شهید و معلمان و دانش آموزان به جاده ارتباطی روستای الگن و شهرستان لنده توجه نمایند.
صلواتی با بیان اینکه رئیس جمهور در سفر به نیویورک به شایستگی از ملت شریف ایران نمایندگی نمودند عنوان کرد: مسائل جهان اسلام و مسائل حقوق بشر و بی‌عدالتی‌های جهانی و ظالمان بودن تحریم‌ها را از طریق تریبون جهانی برای افکار عمومی بیان نمودند از مواضع متین و حق طلبانه و سنجیده و معقول و انقلابی رئیس جمهور محترم حضرت آیت الله رئیسی در دفاع از حقوق ملت ایران تقدیر و تشکر می‌کنیم.
وی به هفته دفاع مقدس اشاره و گفت: در هفته دفاع مقدس باید قدردان و حق شناس خانواده معظم شهدا جانبازان و ایثارگران باشیم و از میراث ارزشمند شهدا مراقبت و پاسداری کنیم و نگذاریم فرهنگ شهید و شهادت در جامعه و خانواده کمرنگ شود حقایق و واقعیت‌های دفاع مقدس و اهداف و آرمان شهدا را برای نونهالان کودکان و نوجوانان و جوانان در خانواده و مدرسه و مسجد و جامعه بیان کنیم و به شبهه‌ها و تحریف‌هایی که در موضوع دفاع مقدس و فرهنگ شهید شهادت وجود دارد پاسخ مستدل بدهیم که یک راه آن برگزاری یادواره‌ها به نام شهداست که باید به عنوان دعوت نامه شهیدان و رزق الهی و معنوی در مجالس شهیدان شرکت کنیم.
صلواتی به بازگشایی مدارس اشاره و تاکید کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی هستیم انتظار مردم از آموزش و پرورش و معلمان و مربیان و مدارس اولویت قرار دادن مسائل تربیتی و تربیت نسلی صالح مومن انقلابی و ولایی و ارزشی است راه آن هم توجه به نماز و قرآن و عترت و ارزش‌های دینی و الگو پذیری از شهیدان و فرهنگ دفاع مقدس است باید هم خانواده‌ها یعنی پدر و مادر و هم معلمان و مربیان همفکری هم اندیشی و همکاری و همراهی کنند.
وی گفت: پدر‌ها و مادر‌ها بدانید سرمایه عظیم و توشه زندگی شما داشتن فرزند صالح مومن و متقی است و باید برای این مهم هزینه کنید که یک نوع سرمایه گذاری است، باید فضای خانه و مدرسه فضای معنویت و ارزش محوری و دین محوری و خدا محوری و نبی محوری و امام محوری و تلاش و کوشش باشد.
صلواتی به حوادث اخیر اشاره و تاکید کرد: امروز یکی از میدان‌های جنگ، جنگ روایت هاست در کل جهان ۳۰۰ ماهواره تلویزیونی فعال است و از این تعداد ۱۱۶ ماهواره فضای ایران را پوشش میدهند و ۲۶۰ کانال برای ایرانیان به زبان فارسی برنامه پخش میکنند و این برنامه‌ها توسط آمریکا و انگلیس و اسرائیل و سعودی‌ها با هزینه گزاف تولید و برای ملت ایران رایگان پخش، ولی از مردم خودشان برای تماشای آن‌ها پول و حق اشتراک دریافت می‌کنند، همین رسانه‌های ماهواره‌ای و تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی معاند با موج سواری و جریان سازی و روایت سازی با تولید شک و تردید در روایت رسمی و با هشتک سازی و ایجاد کمپین‌های مجازی و با سوء استفاده از سکو‌های اعتبار سلبریتیک سازی فضا و باز نشر و برجسته‌سازی شعار‌های ساختارشکنانه و تولید شکاف و تقابل میان ملت و حاکمیت بازنمایی فراگیر از تجمعات کوچک و تعمیم دادن فراخوان‌ها و امنیتی کردن فضا و با القای تشنج و ناامنی حقایق و واقعیات را تحریف می‌کنند.
خطیب جمعه قلعه رئیسی تصریح کرد: واقعیت این است که باید احساسات جریحه دار شده افکار عمومی را به رسمیت شناخت و کمک کنیم جامعه از این فضای احساسی عبور کند به فضای قضاوت عادلانه و واقع‌بینانه برسد باید روشنگری کرد باید افکار عمومی را آگاه کرد باید با خبر درست و تحلیل دقیق و با ادبیات و روایت دقیق و انقلابی و ایمانی به جهاد تبیین به پا خواست و اقدام نمود باید در دفاع از انقلاب و اسلام و ارزش‌های دینی و آرمان‌های امام و شهیدان تقیه نکنیم و مثل یک مجاهد در میدان باشیم امروز یک جنگ احزاب رسانه‌ای علیه نظام اسلامی شکل گرفته این جنگ رزمنده می‌خواهد ما باید در میدان و خط مقدم این جبهه و جهاد تبیین باشیم.
وی تاکید کرد: هدف دشمن در کوتاه مدت کمرنگ جلوه دادن راهپیمایی اربعین و اجلاس مهم شانگ‌های و تحت شعاع قرار دادن سفر رئیس جمهور به نیویورک بود. هدف میان مدت دشمن تاثیر گذاری بر پرونده هسته‌ای ایران با فعال کردن پرونده حقوق بشری علیه ایران است در قضایای و اغتشاشات اخیر این‌ها به دنبال روشن شدن مرگ این خانم نبودند این‌ها اغتشاش و ناامنی و سردادن شعار‌های ساختارشکنانه علیه اسلام و حاکمیت ارزش‌ها را دنبال می‌کنند، اما بدانند جمهوری اسلامی ایران برهم زدن امنیت جامعه را تحمل نخواهد کرد اجازه سوءاستفاده به ضد انقلاب و گروه‌های تروریستی و منافقین خواهد داد در این بین تکلیف ضد انقلاب و گروه‌های تروریستی و منافقین خلق دیس و پلید و آدمکش مشخص است، اما خودی‌ها مراقبت کنند.
صلواتی ادامه داد: همگان بدانند مردم شاکر انقلاب و نظام هستند و خواهند بود این مردم عزت و شرف خویش را مدیون اسلام و امام حسین و مسجد و قرآن و ولایت فقیه و آموزه‌های دینی و نیرو‌های مسلح می‌دانند و مردم با نظام اسلامی هستند و لذا با اغتشاشگران و منافقان و آل سعود و صهیونیست‌ها اتمام حجت و اعلام می‌کنیم ما از حضرت زهرای اطهر درس همراهی با ولایت را به ارث برده ایم و اجازه نمی‌دهیم شما امنیت و آرامش را از مردم سلب کنید ما تا آخرین قطره خون مان در دفاع از اسلام انقلاب و آرمان‌های امام و شهیدان و ولایت ایستادگی می‌کنیم و دنیا را برای شما به جهنم تبدیل میکنیم.
وی در پایان گفت: از نیروی انتظامی تقدیر و تشکر و حمایت می‌کنیم و برخورد قاطع با اغتشاشگران را مطالبه می‌کنیم.
مرگ دختر کردستانی یک بهانه بود
حجت الاسلام خواجه پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مارگون ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی با موضوع توصیه‌های پیامبر گرامی اسلام به حضرت امیرالمومنین علی (ع) ایراد سخن کرد و گفت: پیامبر گرامی اسلام به امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود «علی جان می‌خواهی ۶۰۰ کلمه را در شش کلمه جمع کنم؟ امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود: آری یا رسول الله».
امام جمعه شهرستان مارگون با اشاره به ۶ توصیه پیامبر گرامی اسلام (ص) به امام علی (ع)، افزود: پیامبر (ص) فرمود: «علی جان اگر مردم مشغول مستحبات شدند، تو مشغول واجبات شو، یا علی اگر مردم به زینت دنیا پرداختند تو به زینت آخرت بپرداز، یا علی هرگاه مردم به خلق متوسل شدند تو به خالق متوسل شو، یا علی اگر مردم به عمل دنیا مشغول شدند تو به عمل آخرت بپرداز، اگر مردم به فزونی عمل مشغول شدند تو به تمیزی عمل، یا علی هرگاه مردم به عیب دیگران مشغول شدند تو به عیوب خود مشغول باش».
حجت الاسلام خواجه‌پور ادامه داد: حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام امام اول شیعیان از هر خطا و عیبی مصون است، بلکه در واقع این شش خطاب به امت پیامبر گرامی اسلام است نه به حضرت علی علیه السلام و باید همه ما به این توصیه‌ها توجه و عمل کنیم.
وی در خطبه دوم نماز جمعه به بازگشایی مدارس اشاره کرد و یادآور شد: معلمین باید به دو مقوله تعلیم و تربیت توجه ویژه داشته باشند و اگر فقط به تدریس دانش آموزان مشغول شدند و در کنار آن معنویت و تربیت نباشد، قطعا جامعه به فساد کشانده می‌شود.
امام جمعه شهرستان مارگون خاطرنشان کرد: باید فرهنگ شفاهی به فرهنگ کتبی تبدیل شود، چرا که بسیاری از مردم جامعه می‌توانند خواست خود را با زبان بیان کنند، ولی توان ندارند آن را با قلم روی کاغذ بیاورند و چقدر حقوق مردم در سایه همین نقص و کاستی پایمال می‌شود.
حجت الاسلام خواجه پور با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس مناسب‌ترین زمان برای بزرگداشت یاد، نام شهیدان و شنیدن پیام آنهاست.
وی خاطرنشان کرد: پیام شهیدان به ما ایستادگی در مقابل شیطان‌های قدرت و ستم، بشارت به دل‌های آماده و گوش‌های شنوا، پیروی کردن از ولایت فقیه و تحقق خواسته‌های ولایت در جامعه اسلامی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مارگون خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کردند، اما مردم غیرتمند ایران اسلامی در دفاعی مقدس از حق خود که دفاع از استقلال سرزمین و هویت دینی و ملی خود بود، دفاع کردند.
حجت الاسلام خواجه پور ادامه داد: شهدا راه چگونه زیستن و راه چگونه مقابله کردن با شیطان را به ما یاد دادند، شهدا با خون خود عزت، استقلال و شرافت را برای این ملت به ارمغان آوردند.
وی به اتفاقات اخیر در کشور پرداخت و گفت: در کل جهان ۳۰۰ ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد رقم بالا و تعجب برانگیز ۱۱۶ ماهواره، فضای ایران را پوشش می‌دهند.
امام جمعه شهرستان مارگون اتفاقات اخیر معاندان و مخالفان نظام انقلاب اسلامی را محکوم کرد و افزود: اتفاقات اخیری که در برخی از شهر‌ها به وقوع پیوست کاملا با برنامه بود و مرگ دختر کردستانی یک بهانه بود، چرا که اگر این‌ها می‌خواستند مرگ مهسا امینی شفاف سازی شود، چرا اجازه ندادند و هیچ گونه توجهی به قانون نکردند و دست به هر آشوبگری زدند، پس معلوم است جیره خواران آمریکا و اسرائیل علاوه بر قانون گریزی، دست به هر جنایت و خیانتی که علیه اسلام و نظام اسلامی باشد، می‌زنند.
حجت الاسلام خواجه پور با اشاره به فتنه سال ۸۸ دشمنان داخلی و خارجی، اظهار کرد: فتنه گران خودشان اعلام کردند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است و عده‌ای بی گناه با نداشتن سواد رسانه‌ای در جبهه باطل قرار گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: امروز به این معاندان و مخالفان نظام عرض می‌کنم خیال نکنید با این سر و صدا‌ها و به خیابان آمدند‌ها می‌توانید ملت را از عقاید، آرمان‌ها و اهدافشان به نظام و انقلاب به عقب برانید، بلکه بدانید این ملت علاوه بر اینکه عقب نشینی نخواهد کرد، روز نهم دی را برای بار دیگر تکرار و مشت محکمی به دهان شما خواهند زد.
خطیب نماز جمعه شهرستان مارگون با ابراز نگرانی از حرکت وحشیانه مخالفان اسلام و نظام، ادامه داد: مظلومیت نیروی انتظامی در کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و آن‌ها به همه ما با سکوتشان در مقابل شما، درس اخلاق دادند و درس اخلاق آن‌ها به ما این بود که ما نیروی انتظامی مسلح به سلاح گرم بودیم و حق دفاع و تیراندازی به کسی که جان ما را هدف گرفتند، داشتیم، ولی شرارت را از خودمان دور کردیم و حاضر هستیم جانمان را از دست بدهیم، اما آرامش همچنان بر کشورمان حاکم باشد.
حجت الاسلام خواجه پور در پایان خاطرنشان کرد و گفت: نیروی مقتدر انتظامی از برادران گرانقدر و عزیز ما بوده، هتاکان به این عزیزان را محکوم و از قوه قضائیه مصرانه می‌خواهیم هتاکان و ضاربان نیرو‌های انتظامی و امنیتی را قاطعانه و بدون هیچ گونه ملاحظه گری به سزای عملشان برسانند
هدف جنگ نرم و جنگ پنهان دشمن دور کردن مردم از عرصه جهاد و مقاومت است
حجت الاسلام والمسلمین سیدرحمت الله سیادت در خطبه‌های نماز جمعه شهر پاتاوه، ضمن توصیه و سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: ائمه طاهرین و معصومین علیهم السلام اسماء حسنای الهی هستند.
امام جمعه پاتاوه با اشاره به آیات قرآن کریم «وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ، وَلِلَّهِ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَىٰ»، گفت: این جامعیت و مظهر اسمای الهی با توحید منافات ندارد، بلکه جزو لوازم و آثار رحمتی توحید است.
وی آیه «وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ» را از اسماء الهی دانست و افزود: مکر بر دو قسم است که یکی مکر بد و مکر خوب و پسندیده که توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند؛ مثل قبول آتش بس و امضاء صلح ظاهری و مصلحتی امام حسن مجتبی (ع) با معاویه ملعون که تمامی نقشه‌ها و مکر‌های معاویه را خنثی و همه مفاد آن به ضرر معاویه و بنی امیه و به نفع اسلام و مذهب شیعه و شیعیان آن حضرت شده است.
حجت الاسلام سیادت به بعضی از موضع گیری‌های امام رضا علیه السلام که مامون انتظار آن را نداشت را به صورت فهرست وار اشاره کرد و ادامه داد:امام رضا (ع) تا وقتی که در مدینه بود از پذیرفتن پیشنهاد مامون خودداری کرد، علی رغم آن که مامون از امام خواسته بود که از خانواده اش هر که را می‌خواهد به مرو بیاورد، امام (ع) حتی امام جواد (ع) را هم نیاورد.
خطیب جمعه پاتاوه یادآور شد: قضایای اعجاب انگیزی از رفتار امام (ع) در طول مسافرتش به سوی مرو در نیشابور با نمایاندن چهره محبوب و نورانی اش برای صد‌ها هزار تن از مردم و علماء و بیان حدیث قدسی (سلسله الذهب) و رابطه مسئله ولایت با توحید را تبیین فرمودند.
وی افزود:چون امام رضا (ع) به مرو تشریف آورد، ماه‌ها از موضع منفی با مامون سخن می‌فرمود و نه پیشنهاد خلافت و نه پیشنهاد ولایت عهدی هیچ کدام را نمی‌پذیرفت، تا آن که مامون با تهدید‌های مکرری به قصد جانش برخاست.
حجت الاسلام سیادت اظهار کرد: امام رضا (ع) به این‌ها بسنده نکرد بلکه در هر فرصتی تاکید می‌کرد که مامون ایشان را به اجبار با تهدید به قتل، به ولیعهدی رسانده است.
امام جمعه پاتاوه در خطبه سیاسی نماز ابتدا با تبریک و گرامی داشت یاد و خاطره حماسه هشت سال دفاع مقدس و این نکته که جنگ برای ما عطیه الهی بود، گفت: اقتدار و امنیت، عزت، ام القراء بودن، ابرقدرت شدن و الگو شدن ما همه از برکات دفاع مقدس است.
حجت الاسلام سیادت با اشاره به فرا رسیدن ماه مهر (آغاز سال تحصیلی) به سخنان امامین انقلاب اشاره و بیان داشت: «دو رکن آموزش و پرورش با هم هستند و اگر در دانشگاه، حوزه علمیه و مدارس فقط تعلیم بدون تربیت و معنویت باشد، خروجی همه اینها، فساد و هلاکت خود و دیگران و برهم زدن دنیا می‌شوند. تمام انبیاء الهی علیهم السلام بیشترین تلاش آن‌ها تربیت، تهذیب جامعه بود تا سوق دادن آن‌ها به علم».
وی یادآور شد: همان طوری که رهبری معظم انقلاب فرمودند: «اگر ایمان در دل و عمل وجود داشته باشد، کوه‌ها در مقابل یک جامعه، یک انسان قوی، هموار خواهد شد و قدرت مقاومت نخواهد داشت».
امام جمعه پاتاوه به هدف جنگ نرم دشمن گریزی زد و گفت: امروز هدف جنگ نرم و جنگ پنهان دشمن این است که مردم را از عرصه جهاد و مقاومت دور کنند، مردم را نسبت به آرمان‌ها بی تفاوت و آن‌ها را مایوس و از صحنه خارج کنند.
وی در بخش دوم خطبه سیاسی نماز جمعه به جنگ روایت‌ها در روایت یک حادثه تلخ «درگذشت مهسا امینی» و جریان سازی مسموم به ضد انقلاب اشاره کرد و گفت: در ایام پیاده روی اربعین که حواس دنیا را به خود جلب کرده بود، اتفاقی ناراحت کننده بهانه‌ای شد تا جلوه‌های بیشتر یک راهپیمایی چند ده میلیونی در داخل کشور دچار حواس پرتی شده و بایکوت و سانسور رسانه‌ای را حداقل در شبکه‌های اجتماعی منجر شود.
حجت الاسلام سیادت با بیان اینکه تولید شک و تردید در روایت رسمی مشهور ومعروف است که غالبآ در کنترل رسانه‌ای افکار عمومی موفق است، گفت: آغاز جنگ روایت‌ها از تولید ضد روایت آغاز می‌شود مثل مصاحبه حقوق زنان-هشتگ سازی به تعداد پنجاه میلیون در جهان-سوء استفاده از شخصیت‌های فوتبالی و هنرمندان مطرح در کشور-بازنشر و برجسته سازی شعار‌های ساختارشکنانه علیه رهبری معظم انقلاب، شهداء از جمله شهید (سلیمانی ره) نه به حجاب اجباری و مخالفت با گشت ارشاد، آتش زدن قرآن، تولید شکاف و القای تقابل میان مردم حاکمیت، مصاحبه با افراد معلول الحال، بازنمایی فراگیر از تجمعات کوچک و تعمیم دادن فراخوان ها، امنیتی کردن فضا، القای تشنج، نا امنی در کشور و تلاش برای کشته سازی دروغین از جمله این‌ها است.
امام جمعه شهر پاتاوه از قوه قضائیه، نیرو‌های اطلاعاتی، سپاه پاسداران و انتظامی درخواست کرد، منافقین، سلطنت طلب ها، اراذل و اوباش را شناسائی و به اشد مجازات با آن‌ها قاطعانه و انقلابی برخورد شود.
وی در فراز پایانی خطبه سیاسی به دلایل اهمیت و سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به نیویورک (مجمع عمومی سازمان ملل) اشاره کرد و افزود: این اجلاس و سخنرانی در این مجمع می‌تواند بازتاب دهنده نظرات برحق ایران درباره موضوعات مهم جهان کنونی و آینده باشد.
حجت الاسلام سیادت ادامه داد: دلیل دیگر این است که در یک باز زمانی کوتاه رئیس جمهور می‌تواند تعداد زیادی از دیدار‌های دوجانبه و چندجانبه با رئیسان جمهور سایر کشور‌ها داشته باشد.
امام جمعه پاتاوه خاطرنشان کرد: نیویورک یکی از فرصت‌های رسانه‌ای مهم در دنیا محسوب می‌شود. مصاحبه با رسانه‌های مختلف و مشهور دنیا و انعکاس نظرات برحق ایران انقلابی از لسان قوی نماینده مردم ایران، آنهم در شرایط جنگ ترکیبی رسانه‌ای دشمن، یک فرصت مناسب محسوب می‌شود.
وی عصبانیت دشمن و تحرکات احتمالی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل را با توجه به فوت دختر جوان سقزی، یکی از اهداف آشوب سازی در داخل و خارج کشور، انحراف افکار عمومی از حضور فعال در این اجلاس را از دیگر موارد مهم سفر رئیس جمهوری کشورمان به نیویورک بیان کرد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار