عضویت قانونی تعداد زیادی از افراد که گاها گفته می شود به صورت خانوادگی به عنوان خبرنگار رسمی و ثبت شده در سامانه رسمی ثبت شده اند اما در دنیای حرفه ای خبر ، خبری از ان ها نیست و عملا زحمات تعداد معدودی از خبرنگاران پای کار را مصادره می کنند چیزی که نهایتا مدیر کل جوان فرهنگ و ارشاد اسلامی را مجاب به یک اقدام ضربتی در پی وعده روز گذشته خود کرد!
کد خبر: ۱۰۶۱۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۶ 13 August 2022"اشکال جدی بر ساختار خانه مطبوعات در عضویت وارد است که نیازمند بازنگری و پالایش است . تعدادی از افراد عضو شده در خانه مطبوعات اصالت خبرنگاری ندارند و این ضایع شدن حقوق خبرنگاران حرفه‌ای و زحمتکش استان است." این عبارات نتیجه اقدام ضربتی و فوریتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که روز گذشته و در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در حضور استاندار از وضعیت غیر تخصصی و آماتوری خبرنگاری استان به شدت انتقاد کرده بود و سخن از تغییر ساختار خانه مطبوعات گفته بود !
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بی شک یکی از تخصصی ترین و جوان ترین انتصابات مدیریتی در استان است که همواره در جمع خبرنگاران قول سر و سامان دادن به وضعیت اسفبار حوزه خبر در استان را داده است . عضویت قانونی تعداد زیادی از افراد که گاها گفته می شود به صورت خانوادگی به عنوان خبرنگار رسمی و ثبت شده در سامانه رسمی ثبت شده اند اما در دنیای حرفه ای خبر ، خبری از ان ها نیست و عملا زحمات تعداد معدودی از خبرنگاران پای کار را مصادره می کنند چیزی که نهایتا مدیر کل جوان فرهنگ و ارشاد اسلامی را مجاب به یک اقدام ضربتی در پی وعده روز گذشته خود کرد!
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، امین درخشان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نگرانی خبرنگاران فعال استان از عضویت تعدادی افراد به عنوان خبرنگار در خانه مطبوعات استان که عملا فعالیت خبرنگاری و رسانه‌ای ندارند افزود: در ساختار عضویت افراد در خانه مطبوعات که باید جایگاهی قانونی برای مسائل صنفی خبرنگاران فعال استان باشد اشکال جدی وجود دارد که ضرورت دارد حتما خانه مطبوعات استان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع ورود جدی داشته باشد.
وی با بیان اینکه افرادی به عنوان خبرنگار در خانه مطبوعات استان عضو هستند و در طول سال عملا هیچ گونه فعالیت خبری و تخصص کار خبری ندارند خاطرنشان کرد: بدون تردید این مصداق عینی تضییع حقوق خبرنگاران حرفه ای، زحمتکش و کسانی که تمام وقت خود را صرف کار رسانه‌ای می‌کنند خواهند بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از مدیران و صاحبان امتیاز رسانه‌های استان خواست همکاری لازم برای خارج کردن افراد غیرفعال از خانه مطبوعات را داشته باشند.
وی با بیان اینکه بار و زحمت اصلی پوشش اخبار و فعالیت‌های رسانه‌ای استان بر دوش تعدادی مشخص و محدودی از اصحاب رسانه در خبرگزاری ها، پایگاه‌های خبری و نشریات مکتوب و الکترونیک است تصریح کرد: شایسته است قدردان زحمات این قشر پرتلاش باشیم که با کاستی‌های موجود در این عرصه خطیر برای رشد و توسعه استان تلاش می‌کنند.
درخشان در پایان ابراز امیدواری کرد: زمینه ارتقاء سطح سواد خبری و رسانه‌ای خبرنگاران استان را در قالب بسته‌های آموزشی مورد توجه قرار خواهیم داد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نظر می رسد ، با توجه به انتقادات شدید درخشان از این وضعیت خانه مطبوعات و همچنین همراهی خبرنگاران واقعی با این شیوه عمل کردن به وعده ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد ، انگیزه بیشتری برای عملی کردن وعده خارج کردن افراد غیر خبرنگار از جامعه خبر ، پیدا کند و به زودی شاهد سر و سامان گرفتن حوزه خبر استان کهگیلویه و بویراحمد باشیم .
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار