نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با حضور در منطقه حفاظت شده خائیز و کاشت نهال دل نگرانی خود ار از تخریب‌ها اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۲۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱ 21 January 2022
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد آیت الله سید نصیر حسینی با حضور در منطقه حفاظت شده خائیز و کاشت نهال در این منطقه اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف از جمله در منابع طبیعی و محیط زیست دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در کمتر استانی چنین وضعیتی با چنین ظرفیت‌هایی وجود دارد و باید به درستی از این همه داشته‌ها و مواهب استفاده کنیم خاطرنشان کرد: راه درست این است که فرهنگ‌سازی داشته باشیم باید از مهدکودک‌ها و دبستان به بچه‌های استان خودمان یاد بدهیم که نباید محیط زیست و منابع طبیعی و این همه نعمت و موهبت را به بهای ارزانی تخریب کنیم.
وی با ابراز تاسف از برخی تخریب ها و دست اندازی ها و همچنین آتش سوزی‌های گاه و بی گاه در استان گفت: در سالیان اخیر با وجود همه زحماتی که مسئولان برای پایش و حفاظت از منابع خدادادی استان کشیده‌اند اما به صورت سهوی و گاه عمدی توسط عده‌ای ضررهای بسیار به محیط زیست و منابع طبیعی وارد شده که بعضا غیر قابل جبران است.
نماینده رهبر انقلاب در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان سرشار از گونه های گیاهی و جانوری بوده که بعضی از این گونه ها خاص خود کهگیلویه و بویراحمد است پس باید در حفظ و جلوگیری از انقراض این گونه ها کوشا باشیم.
حسینی با اشاره به شروع فصل رویش گیاهان در مراتع و کوهستانهای استان گفت: باید اجازه رشد و نمو به این گونه های گیاهی داده شود چرا که با روند و رویه فعلی چیزی از طبیعت باقی نخواهد ماند.
وی با بیان اینکه نمی‌توان برای هر کوه و هر دشت و هر نقطه از استان محیط بان و قرق‌بان گذاشت و امکانات و تجهیزات هم برای این کار کافی و مهیا نیست افزود: مردم خودشان باید به فکر این ذخایر باشند با روند فعلی تا چند سال آینده دیگر خبری از برخی گونه‌های گیاهی و جانوری در استان نخواهد بود.
حسینی با تاکید بر اینکه زیبایی طبیعت استان بیش از هر چیز باید مد نظر باشد و خداوند این زیبایی را برای همه نسل‌ها خلقت کرده افزود: از مردم کهگیلویه و بویراحمد می خواهم که خودشان جلوی سودجویی‌ها در طبیعت را بگیرند چرا که طبیعت استان به همه مردم متعلق بوده و تنها تعلق به نسل حاضر ندارد اگر فرزندان خود را دوست داریم باید طبیعت را نیز پاس داشته و آن را مانند فرزندان خودمان تکریم کنیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار